فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/08/06
فرماندار سلسله: قابليت هاي بومي و محلي در توليدات كارآفرينان كار گرفته شود فرماندار سلسله: قابليت هاي بومي و محلي در توليدات كارآفرينان كار گرفته شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي در نشست مشترك با بانوان كارآفرين كه به همت امور بانوان در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد با بيان اينكه بانوان كارآفرين هم در عرصه توليد و هم در تربيت نسل آينده جامعه دو فعاليت مهم را بر دوش دارند، اظهار داشت: بانوان كارآفرين هميشه توانسته اند با توانايي‌ها و برنامه ريزي‌هاي خوبي كه دارند بر مشكلات و موانع غلبه كنند و به موفقيت هاي مهمي دست يابند.

وي با بيان اينكه بانوان نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي دهند و بي توجهي به ظرفيت اين افراد باعث مي شود كه جامعه نيمي از توان خود را در توسعه و پيشرفت در اختيار نداشته باشد، عنوان كرد: بانوان در حوزه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي به خوبي ثابت كرده اند كه مي توانند از ظرفيت و توان خود استفاده كنند و همواره مسئوليت هايي كه به آن ها واگذار شده است را به خوبي انجام داده اند.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با اشاره به مسائل و مشكلات پيش روي بانوان كارآفرين شهرستان در بخش كشاورزي، خاطرنشان كرد: بايد اداره جهاد كشاورزي شهرستان ضمن ارائه برنامه اي منسجم و عملياتي و قابل كاربرد براي برندسازي و بسته بندي عسل، سير و زعفران توليدي بانوان شهرستان، اجرايي شدن برنامه هاي خود را به فرمانداري ارائه نمايد.

فرماندار سلسله با تاكيد بر لزوم حمايت شدن بانواني كه در زمينه توليد لبنيات و دامداري فعاليت مي كنند، افزود: بايد نهاده هاي دامي مورد نياز اين توليدكنندگان در اختيار آن ها قرار بگيرد اما به گونه اي كه بازتوزيع در بازار نشود.

وي با بيان اينكه انتظار مي رود كه اداره صنعت و معدن شهرستان تشكل صاداراتي براي قابليت هاي شهرستان تشكيل دهد، عنوان كرد: بايد تشكيل اتحاديه فرش و بازاريابي براي فروش فرش توليدي بافندگان شهرستان در دستور كار قرار گيرد.

آقاي خسروي با تاكيد بر اينكه انتظار مي رود بافندگان فرش سليقه را با زحمت خود تركيب كنند، تصريح كرد: بازنگري در ايده ها، افكار، نقشه ها، استفاده از نمادهاي ملي، توجه به رشادت هاي قهرمان هاي ملي و قابليت هاي بومي و محلي مي تواند بازار فروش فرش هاي توليدي بافندگان شهرستان را دستخوش تغيير و تحول نمايد.

وي با تاكيد بر اينكه نگاه ما براي ورود به بازار توليد بايد عالمانه باشد، افزود: لازم است كه اداره تعادن، كار و رفاه اجتماعي چگونگي دريافت تسهيلات عشايري و روستايي را به بانوان توليد كننده شهرستان ارائه نمايد تا بانوان توليدكننده روستايي و عشايري بتوانند با دريافت اين تسهيلات توليد خود را توسعه دهند.

به گفته امور بانوان فرمانداري شهرستان سلسله بيش از 37 هزار نفر از جمعيت شهرستان سلسله را بانوان تشكيل مي دهند كه حدود 20 هزار نفر از اين جمعيت زنان روستايي و مابقي شهري هستند.

عمده فعاليت هاي بانوان كارآفرين شهرستان در زمينه هاي توليد شن و ماسه، پرورش مرغ گوشتي، كشت گياهان دارويي، بسته بندي حبوبات، و توليد فرش، تابلو فرش و گليم است.

در اين نشست زنان كارآفرين مهمترين مشكلات خود را مطرح و فرماندار سلسله دستورات لازم براي برطرف شدن آنها صادر كرد.

 
 
 

 

13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal