فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/10/22
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر لرستان در سلسله مطرح كرد: 65 درصد آسيب هاي اجتماعي ارتباط مستقيم با مواد مخدر دارند دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر لرستان در سلسله مطرح كرد:  65 درصد آسيب هاي اجتماعي ارتباط مستقيم با مواد مخدر دارند

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي مجتبي بيرانوند در جلسه شوراي فرعي مبارزه با موادمخدر سلسله در سالن جلسات فرمانداري، اظهار داشت: هيچ آسيب اجتماعي به اندازه اعتياد، جامعه را با چالش جدي مواجه نكرده است.
وي با بيان اينكه بخش اعظمي از طلاق ها، سرقت ها و زندانيان جرائم مختلف در جامعه، مرتبط با مشكلات موادمخدر هستند، عنوان كرد: مبارزه با موادمخدر و بحث هاي مربوط به پيشگيري هم در سطح استان و هم در سطح كشور يكي از اولويت هاي اصلي بوده و همه ما بايد در اين راستا متعهدانه ورود كنيم.
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر لرستان با اشاره به شعار "ياريگر هم باشيم" به عنوان شعار سال شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر، گفت: بايد تلاش شود اين شعار در مدارس و دانشگاه هاي كشور نهادينه شود.
وي با اشاره به ضرورت ايجاد يك كمپ ترك اعتياد ديگر در شهرستان سلسله، افزود: اگر شخص متقاضي شرايط واگذاري كمپ را ندارد بايد ادارات مربوطه شخص ديگري را معرفي كنند تا هرچه سريعتر مشكلات مربوط به اين موضوع برطرف و كمپ دوم شهرستان ايجاد شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري سلسله نيز با بيان اينكه مقام معظم رهبري در بحث حوزه آسيب هاي اجتماعي پنج مورد را بيان فرمودند كه يكي از آنها مبارزه با مواد مخدر است، گفت: اعتياد به عنوان زلزله خاموش و منكر، يكي از بزرگترين آسيب هاي اجتماعي است كه جوان پوياي جامعه را هدف قرار داده است.
عابدين گراوند افزود: اعتياد از هر روزنه اي وارد شد آبرو، مال، جان و ناموس را از همان روزانه خارج خواهد كرد، بر اساس آمار و اطلاعات 90 درصد ايرانيان نسبت به اعتياد ابراز نگراني كرده اند.
گراوند عنوان كرد: امروزه مصرف موادمخدر از سنتي به موادمخدر صنعتي تغيير كرده است و اين امر لزوم ارائه برنامه هاي جدي در بحث پيشگيري و مبارزه را بيشتر مي كند.
وي با تاكيد بر لزوم ناامن كردن فضا براي فروشندگان موادمخدر، گفت: در حال حاضر مهمترين رسالت ما آگاهي‌بخشي به جامعه است به گونه اي كه افراد را نسبت به اثرات مخرب اعتياد آگاه كنيم.

 
 
 
 
 
 تعداد بازدید : 16
Powered by DorsaPortal