فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/10/22
فرماندار سلسله: بانوان بايد با مجاهده زمينه را براي نقش آفريني در جامعه فرهم كنند فرماندار سلسله: بانوان بايد با مجاهده زمينه را براي نقش آفريني در جامعه فرهم كنند

فرماندار سلسله گفت: بانوان نبايد به دنبال مساعد بودن شرايط براي حضور و نقش آفريني باشند بلكه با مجاهده خودشان زمينه را براي حضور و نقش آفريني فراهم كنند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي با بيان اينكه نظام جمهوري اسلامي به دنبال اين است كه بانوان فراتر از شعار، در عرصه هاي مختلف اجتماعي نقش آفريني كنند، اظهار داشت: اگر جامعه اي بخواهد دوام و قوام داشته باشد و در مسير خود حركت كند بايد بانوان آن در جامعه حضور موثر و فعالي داشته باشند.

شريف خسروي خاطرنشان كرد: بانوان نبايد به دنبال مساعد بودن شرايط براي حضور و نقش آفريني باشند بلكه با مجاهده خودشان زمينه را براي حضور و نقش آفريني فراهم كنند.

ناهيد پرويزپور در نشست كارگروه امور بانوان شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداري با اشاره به اينكه سهم 30 درصدي بانوان در تصدي پست هاي مديريتي بايد محقق شود، اظهار داشت: يكي از اقدامات خوب دولت تدبير و اميد بحث توانمندسازي زنان در قانون برنامه ششم توسعه و سهم 30 درصدي زنان در پست هاي مديريتي است كه بايد آن را به عنوان يك تبعيض مثبت ببينيم چرا كه اين امر مطالبه اي براي بانوان ايجاد مي كند كه عقب گرد به گذشته نداشته باشند.

وي با بيان اينكه اگر دولتي مي خواهد به بلوغ سياسي و اجتماعي دست پيدا كند بايد از ظرفيت منابع انساني به عنوان بخشي از جامعه استفاده كند، عنوان كرد: بايد بانك اطلاعاتي از زنان توانمند و شايسته تهيه شود.
پرويزپور با تاكيد بر اينكه اگر خانواده محكمي داشته باشيم در مقابل آسيب هاي اجتماعي مصون خواهيم ماند، خاطرنشان كرد: بر اساس آمار، ارتباطات كلامي خانواده از دو ساعت به 20 دقيقه كاهش يافته است و اين زنگ خطري براي خانواده است.

وي با تاكيد بر اينكه تمامي دستگاه هاي اجرايي بايد در بحث توانمندسازي زنان سرپرست خانوار كوشش و اهتمام داشته باشند، افزود: در اين راستا بايد از ظرفيت خيرين و سازمان هاي مردم نهاد در زمينه توانمندسازي زنان سرپرست خانوار بهره برد.

وي با تاكيد بر ضرورت احداث بازارچه هاي فروش دائمي براي فروش توليدات بانوان و احداث پارك بانوان در شهرستان، گفت: بايد صندوق هاي خرد زنان بيشتري راه اندازي كرد چون اين صندوق ها كمك بسياري به اقتصاد خانواده مي كند.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان، گفت: با ارتقاي جايگاه زنان در جامعه بايد كيفيت حضور آنان در خانواده نيز تقويت شود

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، ديدار با زنان فعال، توانمند و شاغل در عرصه هاي اجتماعي مختلف، بازديد از آزمايشگاه پاتوبيولوژي دكتر صفيه آزادي، بازديد از موسسه خيريه امام علي(ع) و پارك در حال احداث بانوان از ديگر برنامه هاي مديركل امور بانوان در اين سفر يكروزه به شهرستان سلسله بود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal