فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/11/17
مديركل هماهنگي بيمه اجتماعي روستائيان در ديدار با فرماندار سلسله: يك ميليون و 736 خانوار در كشور بيمه شده صندوق اجتماعي هستند مديركل هماهنگي بيمه اجتماعي روستائيان در ديدار با فرماندار سلسله: يك ميليون و 736 خانوار در كشور بيمه شده صندوق اجتماعي هستند

مديركل هماهنگي و نظارت صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير گفت: از سال 84 تاكنون كه اين صندوق در كشور ايجاد شده حدود يك ميليون و 736 هزار خانواده از طريق آن در سطح كشور بيمه شده اند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي مصطفي شريعتي در ديدار با فرماندار سلسله در دفتر فرماندار ، صندوق اجتماعي بيمه روستاييان و عشاير را يكي از مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي دانست و اظهار داشت: حدود 93 هزار و 400 خانوار در حال حاضر مستمري بگير اين صندوق هستند.
وي با اشاره به مساعدت هاي فرماندار سلسله در رشد 47 درصدي پوشش بيمه اي اين صندوق در شهرستان سلسله، خاطرنشان كرد: در شهرستان سلسله پنج هزار و 700 خانوار بيمه شده داريم كه بايد تلاش كنيم اين ميزان به رشد 100 درصدي برسد.
مديركل هماهنگي و نظارت صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير، تصريح كرد: صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير با صندوق بيمه تامين اجتماعي متفاوت بوده و فرق آن در اين است كه صندوق بيمه تامين اجتماعي اجباري است ولي صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان و روستائيان اجباري نيست و مشاغلي كه مي توانند تحت پوشش بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير قرار گيرند به صورت اختياري مي توانند براي بيمه شدن اقدام كنند.
وي با بيان اينكه در اين طرح دولت تدبير و اميد براي خدمتگذاري به جامعه روستايي به ازاي هر بيمه شده دو برابر حق بيمه را پرداخت مي كند، خاطر نشان كرد: فرهنگ بيمه و استفاده از بيمه در جامعه روستايي و عشاير ترويج نشده و بايد روستائيان را تشويق كنيم كه براي آينده خود اقدام به اين كار كنند.
شريعتي گفت: ما تلاش مي كنيم با يك برنامه ريزي مناسب و ايجاد فرهنگ سازي، كشاورزان و روستائيان را تشويق كرده و آنها را به سمت بيمه شدن سوق دهيم و كل جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهيم.
وي با اشاره به اينكه در استان لرستان 188 هزار نفر مشمول عضويت در اين صندوق هستند، افزود: از اين ميزان در حال حاضر 62 هزار خانوار تحت پوشش هستند كه 2 هزار و 130 خانوار از آن ها موفق به دريافت مستمري در قالب هاي سه گانه شده اند.
فرماندار سلسله نيز در اين ديدار نقش بيمه را همانند نقش ارتش براي كشور دانست كه در مواقع ضرورت اهميت خود را نشان مي دهد.
شريف خسروي افزود: يكي از اهداف بيمه خدمات اجتماعي كاهش فقر و بهبود زيرساخت هاي اقتصادي و توسعه بخش كشاورزي، روستايي و عشاير مي باشد كه در اين راستا دولت تدبير و اميد توانسته است با رويكرد گسترش بيمه هاي اجتماعي در جهت كاهش فاصله طبقاتي و كاهش محروميت گام هاي مؤثرتري بردارد.
وي گفت: با پوشش صد درصدي و عضويت تمامي روستاييان و عشاير در اين صندوق، مهاجرت معكوس از شهر به روستا را نيز مي توانيم شاهد باشيم و اين امر مي تواند در زمينه توزيع عادلانه درآمد نيز مؤثر واقع گردد.
خسروي عنوان كرد: رسانه ها مي توانند با اطلاع رساني خدمات دولت در اين حوزه نسبت به امر فرهنگ سازي و رغبت روستاييان به استفاده از مزاياي صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستاييان و عشاير اقدامات مفيدي صورت دهند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله در سفر مديركل هماهنگي بيمه اجتماعي روستاييان و عشاير به شهرستان سلسله، حكم برقراري مستمري سه خانوار تحت پوشش به آنان اهدا گرديد.

 
 
 
 
 
11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal