فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/11/20
در هشتمين روز از دهه مبارك فجر؛ فرماندار سلسله: بايد ايراني قدرتمند را به نسل هاي آينده تحويل دهيم در هشتمين روز از دهه مبارك فجر؛ فرماندار سلسله: بايد ايراني قدرتمند را به نسل هاي آينده تحويل دهيم
فرماندار سلسله گفت: همه ما در مسئوليتي كه بر عهده مان است، براي سربلندي و عظمت ايران اسلامي ماموريت داريم، ما امانت دار نسل هاي آينده هستيم و بايد تلاش كنيم تا ايراني قدرتمند و آباد را به آنها تحويل دهيم.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي روز جمعه در جمع نمازگزاران شهرستان ضمن عرض تسليت به مناسبت شهادت بانوي دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) و تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، با اشاره به جنگ اقتصادي دشمن و وضعيتي كه در آن به سر مي بريم، اظهار داشت: وضعيت درآمدهاي ما شايد اكنون به گونه گذشته نيست و با عنادهاي آمريكا و پيروانش وضعيتمان در حوزه جنگ اقتصادي به مراتب از جنگ تحميلي هشت ساله بدتر است.
وي افزود: آنچه كه به عنوان گوشه اي از دستاوردهاي دولت به عنوان بخشي از نظام و به عنوان نماينده شما ذكر خواهد شد حاصل تلاش هايي بوده كه در اين شرايط نامناسب اقتصادي حاصل شده است.
خسروي با اشاره به طرح هاي بهره برداري شده در دهه مبارك فجر شهرستان، عنوان كرد: ما در دهه مبارك فجر در شهرستان توانستيم با ياري دستگاه هاي اجرايي شهرستان و تلاش همكاران، بيش از 66 طرح را با رقمي بالغ بر 500 ميليارد ريال به بهره برداري برسانيم.
فرماندار سلسله با اشاره به ايستگاه پمپاژ فيض آباد به عنوان بزرگترين ايستگاه غرب كشور، خاطرنشان كرد: براي ايستگاه پمپاژ فيض آباد بيش از 8.6 ميليارد تومان هزينه شده و با بهره برداري از اين طرح در سال زراعي جديد بيش از 2 هزار و 700 هكتار ا اراضي شهرستان به سطح كشت آبي مان افزوده خواهد شد.
وي با تاكيد بر اينكه هدف ما مشاركت دادن مردم در اقتصاد است، افزود: در اين راستا شهرستان سلسله در جذب تسهيلات عشايري و روستايي توانست با بيش از چهار برابر يا به عبارت ديگر 400 درصد عملكرد، رتبه نخست لرستان را در جذب تسهيلات عشايري و روستايي كسب كند و با اختلاف 290 درصدي نسبت به شهرستان دوم در رتبه نخست قرار گيرد و به موفقيت چشمگيري در اين حوزه دست يابد.
خسروي با اشاره به انجام فيبرنوري مسير هنام به طول 6.5 كيلومتر، عنوان كرد: همچنين فيبرنوري مسير منطقه نمونه گردشگري كهمان به طول 13.5 كيلومتر نيز در حال انجام است كه تا قبل از پايان سال به اتمام خواهد رسيد و اين منطقه كه يك نقطه كور و فاقد آنتن دهي بوده به منظور رفاه حال شهروندان و گردشگران به فيبرنوري تجهيز خواهد شد.
نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با اشاره به بهره مند شدن 206 روستاي شهرستان از اينترنت پرسرعت، گفت: مابقي روستاها نيز تا شش ماه آينده به اينترنت پرسرعت تجهيز خواهند شد.
نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله همچنين با اشاره به گازرساني به 23 روستاي روستاي شهرستان، عنوان كرد: اكنون ضريب گازرساني به روستاهاي در شهرستان سلسله از 90 درصد عبور كرده و و تا پايان سال آينده با بهره مندي كل روستاهاي شهرستان از نعمت گاز، تلاش مي شود كه سلسله به شهرستان سبز تبديل شود.
خسروي با بيان اينكه 90 درصد روستاهاي شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتي بهره مند هستند، خاطرنشان كرد: اكنون 93 درصد روستاهاي شهرستان از نعمت جاده آسفالته برخوردارند و با قراردادي كه براي منطقه قلايي منعقد شده كل روستاهاي صعب العبور آن مسير به ميزان 40 كيلومتر از جاده آسفالته برخوردار خواهند شد.
وي با اشاره به انتخاب شهرستان سلسله به عنوان پايلوت به نژادي دام سبك و سنگين، تصريح كرد: با اجراي اين طرح، ضريب برخورداري مردم منطقه در اين حوزه افزايش خواهد يافت.
فرماندار سلسله با اشاره به اراضي ديم نزديك ايستگاه پمپاژ فيض آباد و گله مندي مالكان اين اراضي، خاطرنشان كرد: خوشبختانه با رايزني هاي انجام شده با شركت آب منطقه اي لرستان، نواري از اراضي اين منطقه به مساحت 500 هكتار تحت پوشش اين ايستگاه قرار گرفته و به اراضي آبي تبديل خواهند شد.
وي با اشاره به تلاش هاي استاندار لرستان، امام جمعه و نماينده شهرستان براي دس يابي به اين رشد و پيشرفت ها در شهرستان، افزود: متاسفانه برخي از مشكلات ساختاري است، مثلا وقتي قيمت نهاده ها بالا مي رود تورم نيز به شهرستان تحميل خواهد شد و در اين زمينه نياز به همكاري مردم و نيروهاي بسيج هست.
نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با تاكيد بر اينكه اگر در حوزه گراني به موردي برخورديد به عنوان چشمان بيناي دولت به ما گزارش دهيد تا بتوانيم برخورد كنيم، عنوان كرد: حل برخي مسائل و معضلات ترافيكي شهرستان نيز با همكاري شما ميسر مي شود چرا كه ترافيك و بي نظمي هاي سطح شهر زيبنده شهر گردشگري سلسله نيست.
خسروي با اشاره به طرح هاي حوزه راه شهرستان، گفت: جاده فيروزآباد به الشتر با وجودي كه اكنون فصل كار نيست اما پيمانكار طرح در حال اجراي تاسيسات است و نصب پل ها اين مسير نيز رو به اتمام هستند و استاندار لرستان قول مساعد داده اند علاوه بر اينكه اين طرح رديف ملي دارد از رديف استاني هم 20 ميليارد ريال تحقق يافته را اختصاص دهند تا هرچه سريعتر به اتمام و بهره برداري برسد.
وي با اشاره به تقاطع غيرهمسطح فيروزآباد، خاطرنشان كرد: با شروع فصل كار، اين طرح و همچنين مسير فيروزآباد به دوآب به هم با قدرت به فعاليت خود ادامه خواهند داد.
نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با اشاره به رعايت حقوق شهروندي در ادارات شهرستان، گفت: مديران ادارات شهرستان را توجيه كرده ايم كه حق برخورد تند با مراجعين را ندارند و لذا اگر كسي برخورد تندي از ادارات را ديد به ما گزارش دهد تا برخورد لازم صورت بگيرد.
خسروي با اشاره به برگزاري جلسات شهرستان در ساعات غيراداري، افزود: در زمينه تكريم ارباب رجوع، تمام جلسات فرمانداري و ادارات مگر در مواقع ضروري به بعد از ساعت كار موكول شده اند تا مديران دستگاه هاي اجرايي جوابگوي ارباب رجوع باشند.
وي در پايان با دعوت اقشار مختلف به شركت در راهپيمايي روز 22 بهمن اظهار داشت: وظيفه همه ما حركت در مسير انقلاب است و نبايد شاخه هاي درخت انقلاب را كه خون هاي زيادي در پاي آن ريخته شده تا به درخت تنومندي تبديل شده بشكنيم، بايد درخت انقلاب را آبياري كنيم تا سايه اش گسترده تر شود و مردم ايران اسلامي بيش از پيش از ثمرات آن بهره مند شوند.


20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal