فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/11/20
در هفتمين روز از دهه مبارك فجر؛ جشنواره بازي هاي بومي و محلي در سلسله برگزار شد در هفتمين روز از دهه مبارك فجر؛ جشنواره بازي هاي بومي و محلي در سلسله برگزار شد

در هفتمين روز از دهه مبارك فجر، جشنواره بازي هاي بومي و محلي ويژه بانوان در شهرستان سلسله برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، رئيس هيئت بازي هاي بومي و محلي در آيين افتتاحيه اين بازي ها، با اشاره به وجود 180 نوع بازي بومي و محلي، اظهار داشت: يكي از كارهاي خوبي كه در حوزه بازي هاي بومي و محلي لرستان انجام گرفت علمي كردن مسابقات دال پلان بود.
علي خاوري، گفت: بازي هاي بومي محلي در لرستان به سه دسته جمعي، انفرادي و فكري تقسيم مي شوند كه هركدام نشان از قدمت در اين سرزمين داشته و پيامي را به يادگار از گذشته تا به امروز حمل كرده اند.
وي با اشاره به احياي اماكن بلااستفاده در روستاها، عنوان كرد: با استفاده از اين اماكن در روستاها سعي كرده ايم ضمن احياي آن ها به توسعه بازي هاي بومي و محلي نيز توجه كنيم.
خاوري با اشاره به ثبت ملي بازي قيقاج لرستان، خاطرنشان كرد: خوشبختانه در سالهاي اخير نگاه مسئولان و مردم به بازي هاي سنتي به نگاهي مثبت تغير يافته و اين امر مي تواند نويدبخش آينده خوبي براي رشد و توسعه اين بازي ها باشد.
حدود 200 شركت كنده خانم در رشته هاي دال پلان، هفت سنگ، چوب كشي و لي لي در مسابقات اين جشنواره شركت كردند كه در پايان به برگزيدگان هر رشته جوايزي اهدا شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal