فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1397/12/23
فرماندار سلسله: كميته امداد در ايجاد فضاي كسب و كار براي محرومان پيشتاز باشد فرماندار سلسله: كميته امداد در ايجاد فضاي كسب و كار براي محرومان پيشتاز باشد

فرماندار سلسله با اشاره به نقش مهم كميته امداد امام خميني در محروميت زدايي، گفت: كميته امداد بايد در ايجاد فضاي كسب و كار براي محرومان پيشتاز باشد.


به گزارش
روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي در ديدار با كاركنان كميته امداد امام خميني(ره) با اشاره به آيه قرآني هر آنچه را كه خود دوست داريد انفاق كنيد، اظهار داشت: بايد همچون والدين شهدا كه ارزشند ترين سرمايه زندگي خود را كه فرزندانشان بودند در راه خدا انفاق كردند، به درجه اي از فهم و معرفت برسيم كه بتوانيم مصداق اين آيه شريفه را در زندگي خود عملياتي كنيم.
وي با قدرداني از عملكرد كميته امداد در شهرستان، عنوان كرد: آما بالاي كمك هاي مردمي نشان از فهم بالاي مردم در كمك و انفاق به محرومان را دارد.
فرماندار سلسله با تاكيد بر اينكه بايد در اين زمينه خودانگيخته و خودجوش عمل كنيم، خاطرنشان كرد: كميته امداد امام خميني (ره) نهاد مقدسي است كه بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي با درك بزرگ و براساس مفاهيم مذهبي و آموزه هاي ديني تشخيص دادند كه وجود كميته امداد با هدف محروميت زدايي براي جامعه لازم است.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به تسهيلات خودكفايي كميته امداد به مددجويان و قطع مستمري آنها، گفت: رسيدن به خودكفايي و توانمندي پروسه اي زمان بر است و قطع يكباره مستمري اين افراد ممكن است منجر به بروز مشكلاتي براي خانواده هاي آنان شود لذا كميته امداد بايد نسبت به توانمند شدن اين افراد به يقين برسد.
رئيس كميته امداد سلسله نيز در اين نشست به ارائه آماري از فعاليت هاي كميته امداد شهرستان در سال جاري پرداخت و گفت: مردم فهيم شهرستان در سال جاري در سرفصل صدقات مبلغ سه ميليارد و 500 ميليون ريال در سرفصل زكات 6 ميليارد و 200 ميليون ريال و در سرفصل اكرام ايتام مبلغ چهار ميليارد ريال كمك داشته اند.
ايرج اميري با اشاره به اينكه 2 هزار و 200 خانوار در سال گذشته تحت پوشش كميته امداد بوده اند، افزود: در سال جاري 686 خانوار به اين تعداد افزوده شده است. 

 
 
 
 
 
 
9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal