فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1396/01/30
برگزاري هفتمين جلسه ستاد انتخابات شهرستان سلسله برگزاري هفتمين جلسه ستاد انتخابات شهرستان سلسله

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، هفتمين جلسه ستاد انتخابات شهرستان سلسله به رياست مهندس فلاح نژاد فرماندار و با حضور معاون فرماندار، بخشداران مركزي و فيروزآباد و ساير  اعضاي ستاد در محل فرمانداري سلسله برگزار گرديد.

در اين جلسه، فرماندار در سخناني با اشاره به اهميت انتخابات و تاكيد بر قانون گرايي افزود: نظام جمهوري اسلامي ايران متكي به آراي مردم است و براي تداوم خود نيز به حضور مردمي در همه صحنه‌ها نياز دارد.

وي با بيان اينكه شهرستان سلسله از آمادگي كامل براي برگزاري انتخاباتي باشكوه در 29 ارديبهشت ماه برخوردار است به ضرورت همكاري همه دستگاه هاي اجرايي در برگزاري انتخابات اشاره و تاكيد كرد: همه كانديداها از نظر دولت برابرند و مجريان بايد اصل بي طرفي در انتخابات را به طور كامل رعايت كرده و به هيچ وجه نبايد از امكانات خود له و عليه هيچ نامزدي استفاده كنند.

وي در ادامه با اشاره به پيشرفت علم و فناوري و لزوم استفاده از همه اين ظرفيت ها بيان داشت: همه ما بايد پيرو قانون باشيم و با استفاده قانوني از فضايي مجازي مانع از تضييع حق الناس شويم. فرماندار در ادامه به تدوين دستورالعمل تبليغات در فضاي مجازي اشاره كرد و با تاكيد بر اينكه بايد همه ما به اين دستورالعمل توجه نماييم افزود: هدف از تدوين و ابلاغ دستورالعمل فعاليت تبليغي انتخابات در فضاي مجازي بهره گيري از فرصت هاي فضاي مجازي براي ايجاد شور انتخاباتي، افزايش مشاركت مردمي در انتخابات، مقابله با تخريب و شائبه افكني عليه نامزدها، ضابطه مند كردن استفاده از فضاي مجازي و تسري قوانين و مقررات انتخاباتي در بخش هاي قابل تسري به فضاي مجازي به استناد قانون مجازات اسلامي و قانون جرائم رايانه اي و قوانين انتخاباتي است.

فرماندار سلسله در ادامه با اشاره به اينكه تبليغات انتخاباتي تابع شرايط و ضوابطي است خاطرنشان كردند: زمان تبليغات شوراهاي اسلامي شهر و روستا به صورت رسمي 8 روز قبل از زمان راي گيري آغاز و تا 24 ساعت قبل از اخذ راي ادامه دارد و تبليغ در هر زمان ديگر عملي خلاف قانون خواهد بود.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله تصريح كرد: در زمان قانوني تبليغات، نصب و الصاق هرگونه اعلاميه، عكس، پوستر، بنر و پارچه تبليغاتي به طور كلي بجز محل هايي كه شهرداري و دهياري ها در نظر گرفته اند، ممنوع است.

وي ادامه داد: هر گونه تابلو، بنر و پارچه نشان دهنده مكان ستاد تبليغات انتخاباتي نامزدها بايد در محل ستاد نصب شود و نصب پلاكارد توسط اقشار، گروه ها، احزاب و جمعيت ها فقط در جهت ترغيب مردم براي شركت در انتخابات بدون درج اسامي داوطلبان امكان پذير است.

فرماندار بيان داشت: داوطلبان نمايندگي و طرفداران آنان به هيچ وجه مجاز به تبليغ عليه داوطلبان ديگر نبوده و تنها مي توانند شايستگي هاي خود يا داوطلب مورد نظرشان را مطرح نمايند و هر گونه هتك حرمت و حيثيت نامزدهاي انتخاباتي براي عموم ممنوع مي باشد.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله اظهار داشت: هر گونه اظهار نظر در خصوص تاييد و يا رد صلاحيت هر كدام از كانديداها بدون استناد به قانون و استعلام و استناد به تهادهاي ذي ربط جرم به حساب مي آيد و بايد از اين اقدام پرهيز نمود.

فرماندار در ادامه خاطرنشان كرد: استفاده از امكانات وزارتخانه ها، ادارات، شركتهاي دولتي و موسسات وابسته به دولت، شهرداري ها، شركت ها و سازمان هاي وابسته به آن ها، نهادها و موسساتي كه از بودجه عمومي به هر ميزان استفاده مي كنند و يا در اختيار گذاشتن آن ها براي انجام تبليغات داوطلبان نمايندگي ممنوع است.

فرماندار سلسله در پايان در خصوص فعاليت هاي انتخاباتي نامزدهاي رياست جمهوري بيان داشت: فعاليت هاي انتخاباتي نامزدهاي رياست جمهوري رسماً از تاريخ اعلام اسامي آنان بوسيله وزارت كشور آغاز و تا 24 ساعت قبل از شروع اخذ رأي خاتمه مي پذيرد .

در اين جلسه، مسئولين كميته هاي ستاد انتخابات گزارشي از عملكرد خود ارائه و برنامه هاي خود را جهت هر چه بهتر و باشكوه تر برگزار شدن انتخابات ارائه نمودند.

تعداد بازدید : 58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal