فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1396/07/19
برگزاري جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان سلسله برگزاري جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان سلسله

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان با حضور اعضاي ستاد و به رياست مهندس فلاح نژاد در محل فرمانداري سلسله برگزار گرديد.

در اين جلسه،  فرماندار ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين در سخناني با تبريك فرارسيدن هفته نيروي انتظامي، ضمن قدرداني از زحمات مجدانه اين ارگان در برقراري نظم و امنيت در جامعه، خواستار تداوم آن و حضور نيروي انتظامي را در همه زمينه ها بخصوص در هنگام وقوع بحران ها را ضروري دانستند.

مهندس فلاح نژاد در ادامه به تشريح چگونگي شكل گيري بحران و عوامل دخيل در آن پرداختند و با بيان كه لرستان استان حادثه خيزي است و در معرض وقوع طيف وسيعي از بحران ها از جمله زلزله، سيل، آتش سوزي و خشكسالي قرار دارد؛ خواستار مشاركت، همدلي و هماهنگي يكپارچه دستگاههاي شهرستان در برخورد با بحران هاي محتمل پيش رو شدند و افزودند جلسات هماهنگي مديريت بحران مي بايست قبل از شكل گيري و وقوع بحران بر مبناي وظايف محوله به دستگاهها برگزار گردند.

رئيس ستاد مديريت بحران شهرستان با بيان اينكه لفظ "مديريت در بحران" چندان منطقي به نظر نميرسد و بيشتر اقدامات بعد از وقوع بحران را در ذهن تداعي مي كند؛ با ايراد بحث " مديريت بر بحران" خواستار توجه و اهتمام هرچه بيشتر دستگاهها نسبت به چاره انديشي و انجام اقدامات پيشگيرانه قبل از وقوع بحران شدند و در اين راستا به تشريح وظايف دستگاههاي ذيربط در شناخت وظايف خود و در ارتباط با وظايف ديگر دستگاهها پرداختند.

وي در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در ستاد مديريت بحران شهرستان ضمن تقدير از عملكرد اداره منابط طبيعي شهرستان اظهار داشت: با اقدامات انجام گرفته در اين حوزه شاهد 90 درصدي كاهش آتش سوزي در شهرستان بوديم كه اين امر جاي تقدير دارد.

مهندس فلاح نژاد در ادامه با اشاره به اينكه همه دستگاههاي مربوطه شهرستان مي بايست در اسرع وقت نسبت به تهيه ليست ادوات موجود خودكه در هنگام وقوع بحران مورد نياز مي باشند اقدام و به فرمانداري ارسال نمايند خاطرنشان كرد: توزيع برق شهرستان موظف است تا با انجام بررسي در بخش هاي مختلف، ليست كمبودهاي موجود در زمينه اصلاح شبكه، افزايش فيدرها، فعال كردن فيدرهاي معيوب و... را تهيه و با هماهنگي شهرداري اقدام به شاخه زني درختان در مسير شبكه انتقال برق نمايد.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله در ادامه افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به پيش بيني و تدارك سوخت جايگزين جهت خبازي ها اقدام و همچنين به نانوايي ها اعلام نمايد جهت تهيه موتور برق اقدام لازم را به عمل آورند.

در ادامه و پس از بحث و تبادل نظر اعضاي ستاد تصميماتي مصوب گرديد.

تعداد بازدید : 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal