فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1397/08/09
فرماندار سلسله: شيوه هاي مقابله با خرده فروشان موادمخدر بايد پيچيده تر شود فرماندار سلسله: شيوه هاي مقابله با خرده فروشان موادمخدر بايد پيچيده تر شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي در جلسه شوراي فرعي موادمخدر شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداري، اظهار داشت: آموزش و پرورش با گستره عظيمي از افراد تاثيرگذار مواجه است و رسالت اصلي آن نيز تربيت نسل آينده است لذا بايد در راستاي پيشگيري از اعتياد در نسل جوان جامعه برنامه هاي فرهنگي خاصي صورت دهد.

وي با بيان اينكه آموزش و پرورش شهرستان در بحث پيشگيري از اعتياد به موادمخدر برنامه خاصي ارائه نداده است، عنوان كرد: اولويت اول در پرداخت وام مشاغل خانگي بايد به NA و كمپ هاي ترك اعتياد بوده و در اين راستا صندوق كارآفريني اميد نيز پاي كار باشد و اداره فني و حرفه اي هم مهارت هاي لازم را به بهبوديافتگان ارائه دهد.

خسروي با تاكيد بر پرداخت 20 درصد از تسهيلات نهادهاي كميته امداد و بهزيستي به خانواده هاي در معرض آسيب، خاطرنشان كرد: اين نهادها بايد در پرداخت تسهيلات همكاري لازم را داشته باشند.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با تاكيد بر ايجاد فضايي شاد در شهرستان، افزود: در اين راستا شهرداري الشتر و اداره ورزش و جوانان در سه نقطه از شهر كه تراكم جمعيتي بيشتر است فضاهايي براي بازي هاي ورزشي جمعي ايجاد كنند.

فرماندار سلسله با اشاره به پيچيده بودن شيوه هاي توزيع موادمخدر توسط خرده فروشان، گفت: شيوه هاي مقابله با خرده فروشان موادمخدر بايد به همان اندازه پيچيده تر شود.

دبير شوراي هماهنگي موادمخدر لرستان نيز با بيان اينكه متاسفانه خروجي كمپ هايمان ضعيف است اما NA ها خوب عمل كرده اند، افزود: در سطح استان حمايت هاي خوبي از NA ها صورت مي گيرد، اما متاسفانه بعد از ترخيص بهبود يافتگان هيچگونه حمايتي صورت نمي گيرد.

مجتبي بيرانوند با تاكيد بر اينكه معتاديني كه دنبال درمان باشند را حمايت مي كنيم، افزود: اما آن دسته از معتاديني كه دنبال درمان نباشند را جمع آوري و روانه زندان مي كنيم.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به افزايش 280 درصدي اعتبارات در سال جاري، عنوان كرد: بيمه سلامت در حال طي مراحل نهايي است، اين طرح در كميته درمان مطرح و مصوب شده و در اين راستا بايد كلينيك هاي خصوصي و دولتي قرارداد منعقد نمايند و چنانچه ورود نكنند قطع بيمه مي شوند.

بيرانوند با اشاره به وضعيت مناسب شهرستان سلسله در زمينه اعتياد به موادمخدر، خاطرنشان كرد: همه ساله از 22 تا 28 آبان ماه هفته مبارزه با موادمخدر معرفي شده كه سال گذشته در اين راستا اقدامات خوبي با رويكرد نشاط و شادي در سطح استان صورت گزفت، امسال نيز همه دستگاه ها بايد كمك كرده و پاي كار باشند.

 
 
 

 

تعداد بازدید : 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal