فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1397/08/10
نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي: طرح گازرساني 14 روستاي منطقه بسطام آذرماه بهره برداري مي شود نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي: طرح گازرساني 14 روستاي منطقه بسطام آذرماه بهره برداري مي شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، عالي رستميان در طرح دهگردشي و بازديد از روستاهاي منطقه بسطام شهرستان سلسله در جمع اهالي روستاهاي اين منطقه، اظهار داشت: امسال با رايزني هايي كه با وزير نفت صورت گرفت توانستيم براي 100 روستاي شهرستان هاي سلسله و دلفان خارج از اعتبارات استاني بودجه براي گازرساني جذب كنيم.

وي افزود: در طرح دهگردشي تلاش مي كنيم كه توسط مديران شهرستاني و استاني مشكل اهالي مناطق مورد بازديد را برطرف كنيم و اگر نتوانستيم با معاونان وزير و خود وزار صحبت مي كنيم كه ضمن بازديد از منطقه مشكلات اهالي را رفع نمايند.

نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از حمايت هاي فرماندار در رفع مشكلات شهرستان و تلاش هاي وي براي ايجاد اشتغال، عنوان كرد: خوشبختانه با تلاش ها و زحمات فرماندار، شهرستان سلسله در زمينه اشتغال روستايي و عشايري و جذب سرمايه گذاري توانست از رتبه آخر استان به رتبه نخست بيايد كه جاي قدرداني دارد.

وي با اشاره به مشكل مخابرات و و آنتن دهي روستاهاي منطقه، خاطرنشان كرد: خوشبختانه وزير ارتباطات سابق در سفري كه به شهرستان هاي سلسله و دلفان داشت مبلغ 350 ميليارد ريال اعتبار براي رفع مشكلات زيرساختي و ارتباطي اين شهرستان ها تخصيص دادند كه در اين راستا اكنون طرح فيبرنوري شهرستان سلسله در حال انجام است.

رستميان ضمن قدرداني از مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي، افزود: خوشبختانه با روي كار آمدن ايشان در دو سال گذشته به اندازه چهل سال ابتداي انقلاب فعاليت عمراني در روستاها صورت گرفته است.

وي با اشاره به پيگيري براي مركز دهستان شدن منطقه بسطام، تصريح كرد: در مورد مشكلاتي كه منابع طبيعي با مردم اين منطقه داشت با پيگيري هاي صورت گرفته كه از طريق وزارت و در نطق هاي مجلس نيز مطرح شد اكنون مشكلي در كاشت اراضي ملي كه از گذشته تاكنون در دست مردم بوده وجود ندارد و منابع طبيعي براي اهالي مزاحمتي ايجاد نمي كند اما اگر از سوي هر يك از اهالي وجبي به زمين هاي در دست كاشت اضافه شود برخورد قانوني صورت مي گيرد.

رئيس مجمع نمايندگان لرستان با اشاره به انجام پيگيري هاي لازم براي رفع مشكل آب آشاميدني اهالي منطقه، خاطرنشان كرد: يكي از جفاهاي بزرگي كه در حق شهرستان هاي سلسله و دلفان شده تخصيص كم اعتبارات آبخيزداري است كه پيگير احقاق اين حق خواهيم بود زيرا در حالي كه شهرستان هاي سلسله و دلفان سرچشمه زاينده رود هستند اما از كمترين اعتبارات آبخيزداري در استان بهره مند شده اند.

وي با گلايه از اينكه چرا اعتبار بهداشت و درمان شهرستان سلسله را به دورود داده اند، عنوان كرد: در 200 ميليارد ريال اعتباري كه در زمينه آبخيزداري به استان لرستان داده شده است اين ظلم بايد جبران شود.

رستميان با تاكيد بر اينكه در بخش اشتغال بايد پتانسيل و ظرفيت منطقه بسطام رصد و با توجه به آن سهميه خاصي به منطقه تخصيص يابد، افزود: با پيگيري هاي صورت گرفته اكنون كسي پشت نوبت براي برقراري مستمري كميته امداد و دريافت جهيزيه نيست.

وي با اشاره به نرم مطلوب گازرساني به شهرستان هاي سلسله و دلفان، خاطرنشان كرد: در حال حاضر ميانگين گازرساني استاني 85 درصد است و در شهرستان سلسله اين ميانگين از 65 درصد به 85 درصد و در شهرستان دلفان نيز از 23 درصد به 71 درصد رسيده است.

نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي، گفت: طرح گازرساني به 14 روستاي منطقه بسطام شهرستان سلسله دهه اول آذرماه بهره برداري مي شود.

فرماندار سلسله نيز با تاكيد بر اينكه رسيدگي به امورات مردم در اولويت است، افزود: در گذشته به دليل كمبودها و مشكلاتي كه وجود داشت در مقطعي مردم اقدام به مهاجرت از روستاها كردند كه تبعاتي از جمله آسيب هاي اجتماعي و حاشيه نشيني به همراه داشت اما خوشبختانه در حال حاضر با توجهي كه به بحث عمران و آباداني روستاها صورت گرفته است تلاش مي شود كه با ايجاد زيرساخت ها و امكانات لازم براي روستاييان باعث مهاجرت معكوس و بازگشت آن ها به روستاها شويم.

آقاي خسروي با اشاره به لزوم ترويج جنگل كاري اقتصادي در ميان اهالي منطقه، خاطرنشان كرد: با پيگيري هاي صورت گرفته مشكلي در زمينه كاشت اراضي كه سالهاست در دست مردم بوده و براي گذران معيشت بر روي آن ها كار كرده اند وجود ندارد اما حفاظت و حراست از عرصه هاي طبيعي و جنگلي وظيفه اي است كه اهالي نبايد از آن غافل شوند چرا كه اين عرصه ها ميراثي براي آيندگان هستند.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله افزود: رايزني هاي لازم براي بخشودگي كساني كه پرونده تصرف در اراضي ملي دارند نيز انجام خواهد شد.

در اين بازديد كه به همراه فرماندار سلسله، مديران استاني و شهرستاني صورت گرفت، مسئولان با حضور در ميان اهالي روستاهاي سراب سقا، سراب چنار، ورنمد، چم تكله، بيدقطار و دارماهي در جريان مشكلات مردم قرار گرفتند و دستورات لازم براي برطرف شدن آن ها صادر شد.

 
 
 
تعداد بازدید : 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal