فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1396/07/17
برگزاري جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان سلسله برگزاري جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان سلسله

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان با حضور اعضا و به رياست مهندس فلاح نژاد در محل فرمانداري سلسله برگزار گرديد.

در اين جلسه مهندس فلاح نژاد در سخناني با تاكيد بر اينكه هيچ مديري حق ندارد نسبت به ايجاد اشتغال پايدار بي‌اهميت باشد اظهار داشت: حرف اول و آخر مسئولان نظام ايجاد اشتغال پايدار و توليد است و هيچ مديري حق ندارد نسبت به اين موضوع بي‌اهميت باشد.

وي با تاكيد بر اينكه نبايد عملكرد خوب شهرستان در ايجاد اشتغال سال گذشته سبب ايجاد حاشيه امنيتي براي مديران دستگاه‌ها شود عنوان كرد: ايجاد اشتغال پايدار بر چهار بخش پرداخت تسهيلات بانكي، اعتبارات دولتي، سرمايه گذاري بخش خصوصي و هلدينگ‌ها استوار است.

فرماندار سلسله با انتقاد از عملكرد 26 درصدي بانك‌هاي شهرستان در پرداخت تسهيلات خاطرنشان كرد: متاسفانه بخش سرمايه گذاري خصوصي نيز در شهرستان سلسله مغفول مانده و كمتر به آن توجه شده است.

وي با بيان اينكه اعتبارات دولتي هم تخصيص‌هاي پاييني دارد افزود: لذا ضرورت دارد كه بانك‌هاي شهرستان همكاري خود را در پرداخت تسهيلات به سرمايه گذاران بيشتر كرده و سخت گيري‌هاي موجود در اين بخش را نيز كمتر كنند زيرا سرمايه گذاران به دنبال شرايط آساني در جذب تسهيلات هستند و اين امر تمايل آن‌ها را به سرمايه گذاري بيشتر مي‌كند.

فلاح نژاد با تاكيد بر اينكه بايد تلاش كنيم كه اشتغال پايدار به گفتمان غالب شهرستان تبديل شود تصريح كرد: متاسفانه سهم شهرستان سلسله در بخش تسهيلات مشاغل خانگي نيز بسيار اندك است كه مسئولان مربوطه باد به دنبال چرايي اين موضوع باشند.

فرماندار سلسله  افزود: يكي از ظرفيت‌هاي مهم شهرستان بخش گردشگري  است و نيازمند ديدگاه توسعه‌اي مي باشد و در صورت توجه، بخش گردشگري مي‌تواند منجر به توسعه اشتغال و كاهش نرخ بيكاري شهرستان سلسله شود.

وي از عملكرد ضعيف اداره كل راه و شهرسازي لرستان نسبت به ايجاد اشتغال و ثبت صفردرصدي تعهدات اشتغالي اين اداره در شش ماهه اول سال جاري كه ناشي از عدم همكاري و هماهنگي اين اداره كل با شهرستان سلسله است نيز انتقاد نمود.

تعداد بازدید : 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal