فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1396/07/20
برگزاري جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان سلسله برگزاري جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان سلسله

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، جسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان سلسله با حضور آقاي جهان آرا مديركل كتابخانه هاي استان و به رياست مهندس فلاح نژاد در محل فرمانداري سلسله برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه، مهندس فلاح نژاد در سخناني با اشاره به توسعه همه جانبه و متوازن خاطرنشان كرد: فرهنگ، محوري‌ترين برگ هويتي يك ملت محسوب مي‌شود و رفع مشكلات در ساير حوزه ها در گرو توسعه فرهنگي مي باشد. فرماندار افزود: يكي از راه‌هاي مهم توسعه فرهنگي اهميت دادن به مساله كتاب وكتاب‌خواني و ترويج فرهنگ مطالعه در جامعه خصوصا در ميان جوانان و نوجوانان است و در واقع از شاخص‌هاي مهم توسعه‌يافتگي هر جامعه سرانه مطالعه، ميزان توليد و مصرف اطلاعات و كالاهاي فرهنگي آن جامعه است.

فرماندار سلسله افزود: توسعه شبكه ارتباطي اينترنتي، مخاطب و علاقه مندان به مطالعه و تحقيق را از كتاب بي نياز نكرده است و اين وسايل ارتباطي جديد به هيچ عنوان جاي كتاب را نمي گيرد چرا كه با مطالعه كتاب است كه بسياري از مسائل به صورت عميق درك مي شوند.

مهندس فلاح نژاد ادامه داد: دين و فرهنگ ما بر اهميت مطالعه و كتاب تاكيد فراوان دارد به گونه اي كه معجزه پيامبر اكرم(ص) كتاب است و در اين كتاب آسماني بر اهميت علم و علم آموزي تاكيد فراوان شده است.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله اظهار داشت: شهرستان سلسله مشاهير و شعراي بزرگي داشته است و امروز نيز درصد بالايي از جوانان اين شهرستان در دانشگاه ها مشغول تحصيل هستند كه اين امر نشان از تمايل مردم به مطالعه و تحصيل دارد كه بايد زمينه هاي اين امر را از طريق توسعه فضاهاي كتابخانه در شهرستان و گسترش اين فضاها در روستاها فراهم نماييم و لازم است روستاهاي داراي 1500 خانوار ما از نعمت داشتن كتابخانه برخوردار شوند و در اين خصوص بخشداران همكاري لازم را به عمل آورند.

مهندس فلاح نژاد در پايان، خواستار همكاري و مشاركت نهادهاي اجرايي شهرستان در جهت تشويق مردم به كتابخانه و كتاب خواني شدند و افزود: براي نهادينه كردن فرهنگ مطالعه و ارتقاي وضعيت كتاب خواني بايد نگاه مان به آموزش و پرورش و دانش آموزان باشد و تعامل و همكاري آموزش و پرورش در اين راستا با كتابخانه هاي عمومي را خواستار شد.

رئيس انجمن كتابخانه هاي شهرستان سلسله در پايان افزود: تخصيص نيم درصد از درآمد سالانه شهرداري به كتابخانه ها جزو اقدامات فرهنگي بوده كه تحقق اين بند از قانون، برنامه ريزي دقيق و ارج نهادن به مباحث فرهنگي توسط متوليان مربوطه امر را مي طلبد.

در ادامه آقاي جهان آرا مديركل كتابخانه هاي استان بيان داشت: فرهنگ كتاب و كتابخواني در كل كشور وضعيت مناسبي نيست و متاسفانه استان لرستان از اين نظر داراي جايگاه پاييني است.

وي با بيان اين كه در سطح استان شهرستان سلسله داراي جايگاه بالايي در حيطه كتاب و كتابخواني قرار دارد خاطرنشان كرد: بسياري از تحصيل كرده هاي اين شهرستان جزء نخبگان كشوري هستند و خواستار فرهنگ سازي در اين حوزه شد.

در پايان سركار خانم حسنوند گزارشي از فعاليت كتابخانه هاي شهرستان ارائه دادند.

تعداد بازدید : 19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal