فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/01/25
فرماندار سلسله در ديدار با مديرعامل بانك توسعه تعاون كشور: سيلاب چهار هزار و پانصد ميليارد ريال به شهرستان سلسله خسارت وارد كرد  فرماندار سلسله در ديدار با مديرعامل بانك توسعه تعاون كشور: سيلاب چهار هزار و پانصد ميليارد ريال به شهرستان سلسله خسارت وارد كرد


فرماندار سلسله در ديدار با مديرعامل بانك توسعه تعاون كشور، گفت: سيلاب چهار هزار و پانصد ميليارد ريال به شهرستان سلسله خسارت وارد كرد.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي، در ديدار با مديرعامل بانك توسعه تعاون كشور با بيان اينكه بر اثر جاري شدن سيل بيش از چهار هزار و 500 ميليارد ريال خسارت به زيرساخت هاي اين شهرستان وارد شد كه عمدتا خسارت به مزارع و اراضي كشاورزي بود، اظهار داشت: در بارندگي هاي اخير، حجم سيلاب شهر الشتر به تنهايي 510 مرمكعب در ثانيه بود كه اگر مديريت نمي شد مي توانست خسارات بسياري به بار آورد.
وي با بيان اينكه با اعلام سازمان هواشناسي، ستاد مديريت بحران شهرستان از يك هفته پيش از شروع بارش ها در حوزه پدافند غيرعامل ورود كرد، افزود: با حضور بخشداران و همكاري دهياران تمامي رودخانه ها، انهار و گذرهاي آب لايروبي و در مسيرهايي كه احتمال ريزش كوه و يا رانش جاده وجود داشت، تجهيزات راهداري و اكيپ هاي امدادي مستقر شدند تا حادثه ناگواري رخ ندهد.
خسروي با اشاره به مسدود بودن راه ارتباطي روستاي چشمه طلا از دهستان قلايي به دليل شكسته شدن پل ارتباطي اين روستا در سيلاب اخير، عنوان كرد: پيش از شروع بارش ها در اين روستا، يك دستگاه بولدوزر و يك اكيپ امدادي از هلال احمر مستقر شده بود كه خوشبختانه اكنون راه نفر رو اين روستا برقرار شده و تجهيزات فرستاده ايم كه راه ماشين رو آن نيز تا چندروز آينده ايجاد شود.
وي ادامه داد: در شهرستان سلسله با وجود رانش هاي زمين قطعي گاز نداشتيم، تنها برق چند روستا قطع شد كه سريعا با كمك نيروهاي اداره برق، مشكل اين روستاها فورا برطرف و 15 روستايي نيز كه قطعي آب آشاميدني پيدا كرده بودند به سرعت رفع مشكل شدند.
فرماندار سلسله با اشاره به فعاليت مستمر و بدون وقفه اعضاي مديريت بحران شهرستان طي 72 ساعت حالت بحراني شهرستان، خاطرنشان كرد: طي مدت وقوع سيل در شهرستان، شهرداري هاي الشتر و فيروزآباد با ايجاد كانال هاي حائل و لايروبي جداول و كانال ها اجازه ندادند كه سيلاب به شهر ورود كرده و براي مردم مشكل ايجاد نمايد.
وي تصريح كرد: حدود 100 پل ارتباطي و 150 كيلومتر از راه هاي اصلي و فرعي شهرستان نيز دچار خسارت شده اند و يك نفر هم بر اثر تخريب پل نوساز كاكارضا جان خود را از دست داد كه ناشي از كم كاري پيمانكار طرح بوده و پرونده قضايي آن در دست بررسي است.
وي ادامه داد: پيمانكاراني كه با زد و بند با ناظرين خسارت هاي سنگين بر دولت تحميل كرده اند بايد جوابگو باشند تا درس عبرتي براي سايرين باشد.
خسروي ادامه داد: خسارت كساني را هم كه در حريم رودخانه ها اقدام به كشت و يا ساخت و ساز كرده اند اعلام نكرديم تا اين قبيل افراد نيز درس عبرت بگيرند كه به حريم رودخانه ها تجاوز نكنند. 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 43
Powered by DorsaPortal