فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/02/24
دادستان سلسله: با احتكاركنندگان كالاهاي اساسي برخورد مي شود دادستان سلسله: با احتكاركنندگان كالاهاي اساسي برخورد مي شود

دادستان سلسله با تاكيد بر اينكه برخورد با اخلال گران نظام توزيع بايد علني باشد، گفت: مردم وقتي كه ببينند بازار كنترل مي شود، احساس دلگرمي مي كنند.


به گزارش
روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي محسن همتي در نشست كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز در سالن جلسات فرمانداري، با بيان اينكه خوشبختانه موضوع قاچاق كالا و ارز در شهرستان سلسله جدي و حساس نيست، اظهار داشت: اما با توجه به وضعيتي كه با آن مواجه هستيم، لازم است كه نسبت به كوچكترين موردها هم حساس باشيم و در حدي كه مقدوراتمان كفايت مي كند با موارد معدودي هم كه مشاهده مي شود، برخورد نماييم.
وي با تاكيد بر اينكه مردم شهرستان روزانه بايد اقدامات صورت گرفته در اين راستا را لمس كنند، عنوان كرد: اين امر هم منجر به جنبه بازدارندگي مي گردد و هم مردم احساس رها شدگي بازار را نمي كنند.
همتي با تاكيد بر اينكه برخورد با اخلال گران نظام توزيع بايد علني باشد، خاطرنشان كرد: مردم وقتي كه ببينند بازار كنترل مي شود، احساس دلگرمي مي كنند.
وي با تاكيد بر انجام نظارت هاي مستمر، دوره اي و سرزده از بازار شهرستان توسط بازرسان صنعت و معدن، گفت: برخوردها بايد بدون اغماض باشد و از احتكاركنندگان كالاهاي اساسي مردم گذشت نكنيم.
دادستان سلسله با اشاره به لزوم پايش انبارها، ادامه داد: با توجه به اينكه هرلحظه قيمت كالاهاي اساسي در حال تغيير است، چه بسا طمع احتكار در برخي از فروشندگان افزايش يابد كه براي فروش به قيمت بالاتر اجناس، آنها را احتكار كنند.
وي با اشاره به اينكه عرضه مشروبات الكلي هم نوعي قاچاق كالا محسوب مي شود، افزود: شبكه بهداشت و درمان بايد بر فعاليت قهوه خانه ها و قليان سراها نظارت و بازديد داشته باشند چرا كه ممكن است برخي از آنها به صورت پنهاني عرضه مشروبات الكلي و مواد افيوني داشته باشند.
همتي با اشاره به نزديك شدن به تعطيلي مدارس، افزود: گاها اين مراكز به محلي براي تجمع جوانان و عرضه مشروبات و مواد افيوني تبديل مي شوند كه لازم است بر فعاليت كليه آنها نظارت لازم صورت گيرد تا در صورت نياز برخورد قضايي لازم صورت گيرد.
دادستان سلسله با اشاره به باشگاه هاي بدنسازي و عرضه مواد نيروزا در آنها، ادامه داد: متاسفانه اكثر والدين از فعاليت غيرقانوني باشگاه هاي بدنسازي در اين زمينه اعتراض دارند لذا شبكه بهداشت و درمان بايد به صورت عملي وارد كار شده و اجازه عرضه غيرقانوني را به آنها ندهد.

 
 
 
 
 
 
4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal