فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/02/25
فرماندار سلسله: تقويت جايگاه هواشناسي و تجهيز آن ضروري است فرماندار سلسله: تقويت جايگاه هواشناسي و تجهيز آن ضروري است

فرماندار سلسله گفت: هواشناسي يك جايگاه زيرساختي است كه نياز به تقويت و تجهيز دارد.


به گزارش
روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي در ديدار سرپرست اداره كل هواشناسي لرستان با اشاره به اينكه اكنون بسياري از فعاليت ها وابسته به پيش بيني هاي سازمان هواشناسي است، اظهار داشت: بايد زمينه اي فراهم كرد كه از منابع ملي براي ارتقاي زيرساخت هاي هواشناسي استفاده كرد.
وي با قدرداني از پيش بيني هاي هواشناسي در سيلاب اخير، گفت: هواشناسي يك جايگاه زيرساختي است كه نياز به تقويت و تجهيز دارد.

جعفر نعمتي سرپرست هواشناسي لرستان  نيز با اشاره به بارندگي هاي خوب فروردين ماه در لرستان، اظهار داشت: خوشبختانه استان لرستان در زمينه پيش بيني بارشهاي سيل آسا در استان بسيار موفق عمل كرد با اينحال نياز به همكاري براي بهتر شدن روند پيش بيني ها داريم.
وي با اشاره به اينكه اساسي ترين كار هواشناسي، پايش است، عنوان كرد: در واقع اداره هواشناسي با پايش از سطح ايستگاه ها، اطلاعات را جمع آوري مي كند.
نعمتي با اشاره به اينكه بخش هايي از لرستان تحت پوشش رادار كرمانشاه قرار دارد، خاطرنشان كرد: قرار بر اين است استانداري از بودجه امسال، اعتبار مطالعات استقرار و تجهيز يك رادار مستقل براي استان را لحاظ كند.
وي با اشاره به سامانه هشدار سيل سازمان هواشناسي، افزود: سازمان هواشناسي پيگير است كه اولين سامانه هشدار سيل را در لرستان راه اندازي كند.
سرپرست هواشناسي لرستان با اشاره به وجود هفت ايستگاه باران سنج و يك ايستگاه سينوپتيك در شهرستان سلسله، گفت: در حال حاضر تنها يكي از ايستگاه ها خودكار است و بايد تلاش كنيم كه ضمن اينكه تعداد آنها را افزايش دهيم مابقي ايستگاه ها هم خودكار شوند.
وي با اشاره به بودجه هواشناسي سلسله، عنوان كرد: سال گذشته كل بودجه هواشناسي شهرستان سلسله يك ميليارد و 600 ميليون ريال بود كه 92 درصد تخصيص داشت.
نعمتي با اشاره به سامانه تهك، خاطرنشان كرد: از اين سامانه در راستاي فعاليت هاي حمل و نقل، عمران و كشاورزي استفاده مي شود كه اكنون در استان 11 هزار نفر از كشاورزان و بهره برداران عضو آن هستند و توصيه هاي هواشناسي كشاورزي به صورت رايگان در اختيار آنان قرار مي گيرد. 
 
 
 
 
11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal