فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/03/11
فرماندار سلسله: 1500 ميليارد ريال سهميه براي ايجاد اشتغال پايدار روستايي و عشايري به لرستان اختصاص يافت فرماندار سلسله: 1500 ميليارد ريال سهميه براي ايجاد اشتغال پايدار روستايي و عشايري به لرستان اختصاص يافت

فرماندار سلسله گفت: 1500 ميليارد ريال سهميه از سوي وزير كار براي ايجاد اشتغال پايدار روستايي و عشايري به لرستان ابلاغ شده كه بايد تلاش كنيم سهميه خوبي از اين ميزان براي شهرستان جذب كنيم.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي خسروي در جلسه شوراي اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان در سالن جلسات فرمانداري، با بيان اينكه بيشترين مطالبه مردم از دولت و دستگاه هاي مرتبط، ايجاد اشتغال است، اظهار داشت: تحقق صد درصدي اين امر با توجه به وضعيت كشور و ظرفيت هاي آن مقدور نيست.

وي با اشاره به بيكاري بالاي شهرستان سلسله، گفت: در شهرستان سلسله ظرفيتهاي خوبي وجود دارد اما نوآوري نداريم و حركت به سمت رسته ها به صورت سنتي است و به همين دليل تاكنون اشتغال پايداري در شهرستان ايجاد نشده است.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با تاكيد بر ايجاد اولويت بندي در رسته ها، خاطرنشان كرد: تراكم در رسته ها قابل قبول نيست، بايد ارزش افزوده ايجاد كرده و زنجيره هاي مرتبط با توليد ايجاد نماييم.

وي با انتقاد از متقاضي محور عمل كردن دستگاه هاي عضو، عنوان كرد: رسته هاي جديد براي مردم ايجاد كنيد.

فرماندار سلسله با اشاره به شرايط بازپرداخت مناسب و نرخ سود كم اين تسهيلات، ادامه داد: متاسفانه رفتارهاي دوگانه درخصوص تسهيلات داريم،انتظار مي رود بانك ها براساس آنچه كه قانون تعيين كرده حركت كنند و دردسر براي سرمايه گذار ايجاد نكنند.

وي با تاكيد بر اينكه صرف سودآوري نبايد اهداف بانك هاي ما باشد، خاطرنشان كرد: بايد بانك ها و دستگاه هاي اجرايي شهرستان تلاش كنند از فرصتي كه براي شهرستان ايجاد شده بيشترين بهره را در راستاي ايجاد اشتغال ببرند.

آقاي خسروي با اشاره به طرح پرداخت مقرري بيكاري به دليل سيلاب اخير در استان، افزود: در اين طرح 80 درصد حقوق و دستمزد و همچنين بيمه را اداره كار پرداخت مي كند كه مي توان با استفاده از آن هم مسائل و مشكلات شهرستان را برطرف كرد وهم اشتغال براي افراد ايجاد كرد.

وي همچنين از دستگاه هاي اجرايي شهرستان خواست ريز هزينه كرد طرح هاي عمراني مربوط به حوزه خود را بفرستند و به صورت مستند تشريح كنند در غير اينصورت در كميته برنامه ريزي شهرستان اعتبار نخواهند گرفت.

فرماندار سلسله گفت: بايد تلاش كنيد سهميه طرح هاي عمراني شهرستان را از ادارات كل خود جذب كنيد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal