فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/04/15
لزوم مناسب سازي معابر در سلسله  لزوم مناسب سازي معابر در سلسله

معاون عمران و برنامه ريزي فرمانداري سلسله گفت: ادارات شهرستان بايد در اعتبارات موضوع مناسب سازي معابر را مد نظر قرار دهند.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، خانم خديجه بهزاديان در نشست كميته مناسب سازي شهرستان با تاكيد بر لزوم بررسي عملكرد ادارات درخصوص مناسب سازي، اظهار داشت: براي ايجاد فضاي قابل دسترسي و محيطي مناسب براي معلولين بايد ضمن تعيين ضوابط، از تجارب بقيه شهرهاي كشور و حتي كشورهاي دنيا استفاده و در حوزه‌هاي شهرسازي، فني و عمراني و مناسب سازي استفاده كنيم.

وي با تاكيد بر لزوم بررسي آيتم‌هاي مرتبط با ضوابط در فرم‌هاي صدور پروانه، پايان كار، صورت وضعيت پيمانكاران، ادامه داد: لازم است مأمورين بازديد بر ساخت و ساز و ناظران بر فعاليت‌هاي عمراني، موضوع مناسب سازي را در اجراي طرح‌هاي مربوطه مدنظر قرار دهند.

بهزاديان با اشاره به اينكه ضوابط و مقررات موجود پاسخگوي مشكلات معلولين جسمي و حركتي نيست، عنوان كرد: ارزيابي‌ها اگر بموقع انجام شود، مي‌تواند كمك كننده باشد و پايش و بررسي‌ها در درجه بعد، مي‌تواند نقاط ضعف و قوت را براي برنامه ريزي و تصميمات بعدي، شناسايي كند.

معاون عمران فرماندار سلسله خاطرنشان كرد: گاهي با مكان‌هايي مواجه مي‌شويم كه به ظاهر قابل دسترسي هستند اما براي معلولين دسترسي به آنها دشوار است، برخي از رمپها بايد داراي شيب 80 درصد باشند اما داراي شيب‌هاي بالاتري هستند كه براي معلولين ويلچرسوار مي‌تواند خطرساز باشد.

وي با تاكيد بر لزوم اجراي برنامه‌هاي بلندمدت و كوتاه مدت، افزود: در ادارات و مكان‌هاي عمومي بايد مناسب سازي انجام شود و سازمان بهزيستي نيز نظارت منسجمي بر عملكرد دستگاه‌ها در اين خصوص داشته باشد.
11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal