فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/04/18
امام جمعه موقت الشتر: رعايت عفاف و حجاب عامل سلامتي جامعه است امام جمعه موقت الشتر: رعايت عفاف و حجاب عامل سلامتي جامعه است

امام جمعه موقت الشتر، گفت: رعايت عفاف و حجاب عامل سلامتي جامعه است و از آسيب‌هاي اجتماعي پيشگيري مي‌كند.

 

به گزارش روابط عمومي فرماندار سلسله، حجت الاسلام پرويز صالحي در نشست كارگروه حجاب و عفاف در سالن جلسات فرمانداري، با بيان اين كه رعايت عفاف و حجاب سلامت خانواده را به‌دنبال دارد و رعايت آن تنها مختص به بانوان نيست بلكه مردان نيز بايد حجاب و عفاف داشته باشند، اظهار داشت: عفاف و حجاب عامل دوام خانواده و پيشگيري از مناظره، مناقشه و آسيب‌هاي اجتماعي است.

وي با تاكيد بر اينكه تامين سلامت جامعه، سلامتي نسل آينده و نشر ارزش‌هاي واقعي و والا با حجاب ممكن مي‌شود، عنوان كرد: رعايت حجاب بيانگر آن است كه اين امر در جامعه ارزشمند و تاثيرگذار و سازنده بوده و عملي شايسته نزد خداي متعال است.

حجت الاسلام صالحي از  حجاب به‌عنوان زينت زن ياد كرد و افزود: رعايت حجاب نوعي «مبارزه با نفس»، «جواز حضور در اجتماع »، «آرامش رواني جامعه»، «ايجاد امنيت» و «حفظ بنياد خانواده» را به جامعه ارزاني مي‌دارد و گوهر وجود زنان را از نگاه‌هاي هرزه مصون مي‌دارد.

معاون سياسي فرمانداري سلسله نيز با بيان اينكه عفاف و حجاب يكي از مصاديق بارز سرمايه اجتماعي است كه بايد به آن توجه ويژه كرد، اظهار داشت: استكبار جهاني براي ترويج بي‌بندوباري و بي‌حجابي در حال سرمايه‌گذاري است لذا در موضوع عفاف و حجاب همه وظيفه دارند و بايد تلاش كنند زيرا استحكام جامعه از همين موضوع نشأت مي‌گيرد.

عابدين گراوند با بيان اينكه در موضوع عفاف و حجاب نبايد فقط به زنان بسنده كرد، گفت: مردان نيز به عنوان همسر، پدر و برادر نقش مهمي را در موضوع عفاف و حجاب خانواده ايفا مي‌كنند.
وي اضافه كرد: در خانواده‌اي كه پدر، همسر و برادر به موضوعات و مسائل عفاف و حجاب حساس هستند، موضوع عفاف و حجاب بسيار راحت تر جاري مي‌شود.

گراوند خاطرنشان كرد: همه وظيفه داريم در راستاي عفاف و حجاب گام برداريم، زيرا رعايت اين موضوع، جامعه را مستحكم كرده و نشاط اجتماعي را نيز به وجود آورده و در دوام خانواده‌ها موثر است.

وي با بيان اينكه خوشبختانه مردم شهرستان سلسله مردم  دين مداري هستند، ادامه داد: اين امر باعث شده كه ما در زمينه حجاب و عفاف مشكلات كمتري داشته باشيم با اين حال خانواده ها،مدرسه، مساجد و مسئولين بايد مسئوليت اجتماعي را در همه ي ابعاد درست انجام دهند و بي تفاوت نباشيم.

وي گفت: دشمنان ما از طريق فيلم هاي نامناسب در شبكه هاي ماهواره اي بنيان خانواده را در اسلام هدف قرار داده اند بنابراين بايد در بحثهاي فرهنگي،  پيشگيري و مراقبتي بيشتر كار كنيم.

 
 تهيه كننده: زهرا جمشيدي نسب
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal