فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/04/18
معاون سياسي فرمانداري سلسله: سلسله نيازمند ايجاد سمن در حوزه هاي محيط زيست و منابع طبيعي است معاون سياسي فرمانداري سلسله: سلسله نيازمند ايجاد سمن در حوزه هاي محيط زيست و منابع طبيعي است

با توجه به حساسيت مسائل و مشكلات مربوط به حوزه هاي محيط زيست و منابع طبيعي، شهرستان سلسله نيازمند تشكيل سازمان هاي مردم نهاد در اين حوزه ها است.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي عابدين گراوند در نشست با تشكل هاي مردم نهاد شهرستان در سالن جلسات فرمانداري، با اشاره به اينكه سازمان هاي مردم نهاد سازمانهايي هستند كه وابسته به دولت نيستند، اظهار داشت: تشكل ها برگزيدگان مردم و از بطن مردم هستند و لذا فعاليت آنها در حل مشكلات مردم بسيار تاثيرگذار است.

وي با بيان اينكه وجود سازمان هاي مردم نهاد يكي از مهم ترين نيازهاي جامعه امروزي است، عنوان كرد: متاسفانه در شهرستان سلسله هيچگونه تشكل و سازمان مردم نهادي در حوزه هاي محيط زيست و منابع طبيعي نداريم و ايجاد تشكل هايي در اين زمينه و فعاليت آنها براي شهرستان ضروري است.

معاون سياسي فرمانداري سلسله با اشاره به اهميت و جايگاه سازمان‌هاي مردم نهاد اجتماعي و نقش تاثير گذار آنها در روند اجراي مطلوبتر اهداف و برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي، خاطرنشان كرد: سازمان‌هاي مردم نهاد به عنوان سرمايه هاي غني اجتماعي بسترهاي مطلوب فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي هستند كه با استفاده از پتانسيل ها و توانمنديها ي آنها مي توان در تحقق برنامه هاي مورد نظر موفق بود.

گراوند ادامه داد: سازمانهاي مردم نهاد نقش مهمي در راستاي رسيدن مديريت شهري به اهداف خود دارند و بخوبي مي توانند درتوسعه و آباداني شهر مشاركت كنند.

وي افزود: از آنجائيكه اين سازمانهاي برخاسته از بطن مردم هستند لذا به خوبي مسايل و مشكلات مديريت شهري را درك كرده و براي آن نيز راهكار خواهند داشت از اين رو تعامل آنان با دستگاه هاي اجرايي و ارائه راهكارهاي مطلوب مي تواند نقش مهمي در رشد و توسعه شهرستان داشته باشد.

معاون سياسي فرمانداري سلسله با اشاره به اينكه عدم معرفي صحيح سمن ها به مردم آنها را در انجام مطلوب رسالت خويش با چالش مواجه مي كند، عنوان كرد: تجربه نشان داده است ورود مردم براي مبارزه با هر مشكل و مسئله اجتماعي تاثير گذار بوده و فلسفه وجود سازمان هاي مردم نهاد نيز حضور و دخالت مردم براي كاستن از مشكلات مردم و جامعه به عنوان يك تشكل غيردولتي و غير سياسي است.

وي با تاكيد بر ضرورت ايجاد خانه جوان در شهرستان خواستار همكاري جدي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره ورزش و جوانان شهرستان براي ايجاد آن به منظور استفاده تشكل هاي شهرستان براي فعاليت مطلوب تر شد.

در اين نشست دبير تشكل هاي فعال مردم نهاد شهرستان  مهمترين مشكلات و خواسته هاي خود را مطرح كردند.

 
 
 
 
 
8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal