فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/04/19
امام جمعه الشتر: رونق اقتصادي در سايه حفظ ارزشهاي اسلامي و اخلاقي ارزشمند است امام جمعه الشتر:  رونق اقتصادي در سايه حفظ ارزشهاي اسلامي و اخلاقي ارزشمند است

 امام جمعه الشتر با اشاره به منطقه نمونه گردشگري كهمان و نقش آن در رشد اقتصاد منطقه، گفت: رونق اقتصادي در سايه حفظ ارزشهاي اسلامي و اخلاقي ارزشمند است.

 
 
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، حجت الاسلام سيد سجاد موسوي در جلسه شوراي فرهنگي عمومي سلسله با محوريت ساماندهي فرهنگي منطقه گردشگري كهمان در دفتر امام جمعه با تاكيد بر ضرورت همكاري و همراهي مردم در حفظ شئونات فرهنگي با دستگاه هاي متولي اظهار داشت: ساماندهي گام به گام مناطق گردشگري فرصتي است براي اينكه همه مردم از تنوع محيطي  و آب و هواي مناسب اين مناطق بهره مند مي شوند اما در عين حال بايد مواظب بود كه آداب و رسوم و فرهنگ مردم دستخوش اين حضور نشود و لذا كار فرهنگي و ورود به اين مسئله نياز به عزم عمومي و همت همگاني خود مردم دارد.

وي آماده سازي زيرساخت ها را توسط نهادهاي ذي ربط امري ضروري دانست و عنوان كرد: مردم نسبت به آلودگي هاي اخلاقي حساس هستند و اين حساسيت نشأت گرفته از ريشه دار بودن ارزشهاي اسلامي در عمق اعتقادات اسلامي آنهاست.

 امام جمعه الشتر با تاكيد بر ضرورت صيانت از ارزشهاي اقتصادي كهمان و نقش آن در رونق توليد و ارتزاق عموم مردم بخصوص اهالي منطقه، خاطرنشان كرد: كسب درآمد و روزي حلال در كنار نشر و ترويج ارزشهاي اخلاقي و جلوگيري از ايجاد ناامني بدون هتك حرمت افراد زمينه ساز نشاط جامعه است.

حجت الاسلام موسوي با تاكيد بر اينكه ما به دنبال ترويج ارزشها و جلوگيري از بي اخلاقي ها هستيم و تحقق اين مهم در گرو عزم عمومي دستگاه ها و همراهي مردم است، ادامه داد: به دنبال ايجاد فضايي امن براي استفاده گردشگران و اهالي منطقه هستيم لذا نبايد اجازه دهيم كه فرهنگ هاي وارداتي نامناسب وارد شهرستان شود.

معاون سياسي فرمانداري سلسله نيز در اين نشست با بيان اينكه منطقه تفرجگاهي كهمان به نوعي شناسنامه شهرستان محسوب مي شود، اظهار داشت: اكثر گردشگران ساير استان ها نيز كهمان را بخوبي مي شناسند و براي يكبار هم كه شده به اين منطقه سفر كرده اند بنابراين رونق اين منطقه با رونق معيشت و اقتصاد مردم ارتباط مستقيمي دارد.

عابدين گراوند با اشاره به اينكه در سالهاي گذشته ساماندهي فرهنگي در اين منطقه خوش آب و هوا صورت نگرفته است، عنوان كرد: گرچه مردم همراهي و همكاري لازم را در اين راستا دارند و تاكنون نيز شاهد مشكل خاصي در اين منطقه نبوده ايم اما ساماندهي فرهنگي اين منطقه هم براي رفاه حال گردشگران و هم اهالي منطقه ضرورتي اجتناب ناپذير است.

وي با اشاره به انتشار آگهي مزايده جهت ساماندهي اقتصادي منطقه، خاطرنشان كرد: با اين وجود تا در هر كاري همراهي مردم را نداشته باشيم شاهد اقدام مثبتي نخواهيم بود.

گراوند با تاكيد بر لزوم شناسنامه دار شدن سفره خانه هاي فعال در اين منطقه، ادامه داد: اداره ميراث فرهنگي و اماكن شهرستان بايد به صورت جدي وارد كار شده و سفره خانه ها را ضمن شناسنامه دار كردن ملزم به رعايت قوانين اخلاقي و پرهيز از ايجاد آلودگي هاي صوتي نمايند.

وي تاكيد كرد: بايد به سمت و سويي حركت كنيم كه هم امنيت فرهنگي و اخلاقي گردشگران و اهالي تامين شود و هم رونق اقتصادي و صنعت گردشگري را در شهرستان شاهد باشيم.

در اين نشست شركت كنندگان نظرات و پيشنهادات خود را ارائه نمودند و مقرر گرديد يك كارگروه فرهنگي تخصصي متشكل از دستگاه هاي فرهنگي و متولي نسبت به تنظيم سند چشم انداز فرهنگي كهمان و همچنين منشور كاري سفره خانه ها و رستوران هاي بين راهي منطقه تهيه و در اختيار آنها براي اقدام قرار گيرد.  

 
تهيه كننده: زهرا جمشيدي نسب 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 63
Powered by DorsaPortal