فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/05/12
فرمانداري سلسله: الگوسازي مناسبي براي ازدواج جوانان وجود ندارد فرمانداري سلسله: الگوسازي مناسبي براي ازدواج جوانان وجود ندارد

معاون سياسي فرمانداري سلسله، گفت: بسياري از ازدواج ها الگوسازي مناسبي ندارند، بايد زوج هاي با مهريه كم شناسايي و به منظور الگوسازي، معرفي و تجليل شوند.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي عابدين گراوند در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان در سالن جلسات فرمانداري، با بيان اينكه تشكيل خانواده و ازدواج در اسلام امري مقدس و ارزشمند بوده كه از جايگاه و اهميت ويژه‌اي برخوردار است، اظهار داشت: اين امر داراي منافع زيادي است، وسيله‌اي براي انس و محبت، پاكدامني و سلامت محيط اجتماعي و جسم و روان انسان بوده و تأثير فراواني بر سلامت و امنيت محيط اجتماعي دارد و باعث كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در سطح جامعه مي‌شود.

وي با تاكيد بر ضرورت اجراي برنامه‌هاي آموزشي، فرهنگي و اجتماعي جهت فرهنگ‌سازي و ترويج فرهنگ ازدواج آسان، به موقع و آگاهانه در سطح شهرستان، عنوان كرد: فرهنگ سازي در زمينه ازدواج آسان و دوري از تجملات را بايد از خانواده و اطرافيان خود آغاز كنيم.

گراوند با بيان اينكه بين سبك زندگي جوانان از زندگي اسلامي فاصله افتاده است، خاطرنشان كرد: جوانان براي ازدواج الگوهاي مناسبي ندارند و صدا و سيما نيز به عنوان رسانه اي اثرگذار آنگونه كه بايد در اين زمينه نتوانسته است موفق عمل نمايد.

وي با اشاره به تعيين مهريه هاي عجيب و نامتعارفي كه در بين جوانان رواج پيدا كرده است، افزود: لازم است كه دستگاه هاي فرهنگي در اين زمينه ورود جدي تري داشته باشند و در اين راه از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد بهره بگيرند.

معاون سياسي فرماندار سلسله با اشاره به اينكه لازم است اداره ورزش و جوانان در برنامه هاي مربوط به جوانان ورود جدي تري داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه اغلب مشاوره هاي قبل از ازدواج توسط مراكز مشاوره يا صوري برگزار مي شوند و يا زماني كه براي مشاوره مي گذارند كافي نيست.

وي از اداره ثبت احوال شهرستان خواست تا در هفته ازدواج هيچگونه طلاقي در شهرستان ثبت نشود.

 
تهيه كننده: زهرا جمشيدي نسب
 
 
 
 
 
29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal