فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/05/14
فرماندار سلسله: اجرايي شدن طرح كارورزي با جديت دنبال شود فرماندار سلسله:  اجرايي شدن طرح كارورزي با جديت دنبال شود

فرماندار سلسله گفت: اننظار مي رود ادارات شهرستان از ظرفيتي كه در راستاي اشتغال ايجاد شده استفاده كنند و اجرايي شدن طرح كارورزي را با جديت بيشتري دنبال كنند.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي شريف خسروي در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان با اشاره به عدم ارائه گزارش درخصوص طرح كاروزي از سوي ادارات شهرستان، اظهار داشت: اننظار مي رود ادارات شهرستان از ظرفيتي كه در راستاي اشتغال ايجاد شده استفاده كنند و اجرايي شدن طرح كارورزي را با جديت بيشتري دنبال كنند.

وي با اشاره به اينك اكثر دستگاه هاي عضو كارگروه، شركت هاي مرتبط با موضوع كارورزي را دارند، افزود: نهادهايي همچون شهرداري، جهاد كشاورزي و صنعت و معدن بايد از فرصتي كه ايجاد شده براي اشتغال جوانان بيكار و تحصيلكرده استفاده نمايند.

خسروي با اشاره به معافيت هاي مالياتي و بيمه اي مناسب اين طرح، خاطرنشان كرد: كليه ادارات بايد در جلسه بعدي كارگروه آمار خود را درخصوص استفاده از اين طرح ارائه دهند.

وي همچنين با اشاره به تسهيلات روستايي و عشايري و عملكرد خوب اداره بهزيستي شهرستان در پرداخت اين تسهيلات، عنوان كرد: در اين بخش فعاليت ساير نهادهاي حمايتي شهرستان متناسب با ظرفيت هاي موجود نبوده و لازم است كه فعاليت هاي بيشتري صورت بگيرد.

فرماندار سلسله با تاكيد بر اينكه بايد تلاش كنيم كه از بار تكفل و عائله مندي دولت را كاهش دهيم، ادامه داد: متاسفانه اين شائبه در ذهن مستمري بگيران ايجاد شده كه با گرفتن تسهيلات اشتغالزا مستمري آنها قطع خواهد شد در حالي كه اينگونه نيست بنابراين بايد شرايطي فراهم شود كه از اين تسهيلات ارزان قيمت استفاده كنند.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله در بخش ديگري از صحبت هاي خود خطاب به روساي بانك هاي عامل شهرستان، گفت: در تسهيلاتي كه به متقاضيان پرداخت مي شود، بانك ها هم شريك سرمايه گذار هستند و اين براي نظام بانكي ما ايراد است كه در اينخصوص مراقبت هاي لازم را بكار نگيرند و انحراف از تسهيلات داشته باشيم لذا بايد كارگروه هاي نظارت بصورت هفتگي گزارش كار ارائه دهند.

خسروي با تاكيد بر اينكه با گيرندگان تسهيلات مماشات نكنيد، افزود: البته سخت گيري هايتان بجا و منطقي و در راستاي تقويت كارآفريني باشد و مراقبت كنيد كه انحراف در تسهيلات ايجاد نشود.

وي بر لزوم معرفي بنگاه هاي اقتصادي مشكل دار شهرستان به ستاد تسهيل استان به منظور رفع موانع توليدي پيش روي آنها تاكيد كرد و با اشاره به اينكه مديران بخشنامه اي مديران باكفايتي محسوب نمي شوند، افزود: بايد مديران در حوزه هاي كاري خود به دنبال جذب سرمايه گذار جهت رشد و توسعه شهرستان باشند.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با اشاره به گردشگري و كشاورزي به عنوان مهمترين ظرفيت هاي شهرستان، عنوان كرد: بايد اشتغال را در راستاي ظرفيت هاي موجود ايجاد كرده و حركت جديدي را در حوزه اشتغال ايجاد كنيم.

خسروي با تاكيد بر اينكه بايد مردم را به سمت مهارت آموزي پيش ببريم، خاطرنشان كرد: آموزش هاي فني و حرفه اي بايد بروز باشند، تكنولوژي در همه اركان و بخشهاي مختلف زندگي تاثير مي گذارد لذا بايد با پيش بردن مردم به سمت مهارت آموزي تلاش كنيم اشتغال پايدار و مولدي در شهرستان ايجاد كنيم.

 تهيه كننده: زهرا جمشيدي نسب
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal