فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/06/08
در ششمين روز هفته دولت؛ فرماندار سلسله در ديدار با روحانيون شهرستان: نفوذ كلام روحانيت مي تواند در كاهش آسيب هاي اجتماعي موثر باشد در ششمين روز هفته دولت؛ فرماندار سلسله در ديدار با روحانيون شهرستان: نفوذ كلام روحانيت مي تواند در كاهش آسيب هاي اجتماعي موثر باشد

فرماندار سلسله گفت: نفوذ كلام روحانيت در ميان افراد جامعه به عنوان يك نهاد فرهنگي اصيل و ريشه دار مي تواند نقش مهمي در كاهش آسيب هاي اجتماعي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي شريف خسروي در ديدار با جمعي از روحانيون شهرستان به مناسبت گراميداشت هفته دولت در سالن جلسات اداره تبليغات اسلامي شهرستان با اشاره به جايگاه عظيم روحانيت و با تاكيد بر اينكه كساني كه در اين جايگاه قرار مي گيرند بايد نقش الگو را براي جوانان داشته باشند، افزود: روحانيت يك نهاد فرهنگي اصيل و ريشه دار است كه به دليل پذيرش و جايگاهي كه در ميان افراد جامعه دارند، مي تواند بسياري از مشكلات و آسيب هاي اجتماعي موجود در جامعه را مرتفع كند.

خسروي با تاكيد بر اينكه كار فرهنگي با تحميل صورت نمي گيرد، افزود: براي اينكه ارزشي در جامعه ايجاد شود بايد آن را دروني كنيم و قدم به قدم پيش برويم و به همين دليل است كه در كارهاي فرهنگي دست به دامان روحانيت و علما مي شويم چرا كه حضور آنها مي تواند بسيار مثمر ثمر باشد.

فرماندار سلسله با اشاره به اينكه منكر مشكلاتي كه در برخي ادارات ممكن است وجود داشته باشد، نيستيم، افزود: ميزها امانت هستندو اگر كسي در اين جايگاه موقتي كه به او سپرده شده كار نكند، حقوقي كه دريافت مي كند حرام است، بايد تا جايي كه بضاعت داريم اجازه ندهيم مشكلات مردم بر زمين بماند.

وي با تاكيد بر اينكه اگر ادارات در مبحث فرهنگي ضعيف عمل كنند، با آنها برخورد مي شود، عنوان كرد: قطعا اگر جامعه اي در بعد فرهنگي واكسينه شود، بسياري از مشكلات آن جامعه خودبخود حل خواهد شد.

خسروي با اشاره به جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان، عنوان كرد: در اين جلسه در حد بضاعت و توان شهرستان، براي حوزه علميه و مساجد در حال ساخت شهرستان بودجه گذاشتيم و تلاش كرديم كه نهادهاي فرهنگي بصورت ويژه ديده شوند و مسير براي فعاليتشان تسهيل شود.

وي با اشاره به فعاليت 70 نفر مبلغ و مبلغه در شهرستان، خاطرنشان كرد: حضور شما مي تواند گشايشگر و رافع بسياري از مشكلات باشد و نفوذ كلامي داريد مي تواند باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي و هزينه هاي تحميل بر جامعه شود.

وي با اشاره به نظارت هميشگي ستاد تنظيم بازار بر قيمت كالاهاي اساسي و مورد نياز مردم، افزود: با توجه به نزديك شدن به فصل بازگشايي مدارس، ستاد تنظيم بازار نيز فعاليت هاي خود را براي جلوگيري از افزايش قيمت كالاهاي مورد نياز مردم تشديد خواهد كرد.

فرماندار سلسله در پاسخ به سوال يكي از ديگر از روحانيون مبني بر وجود دلالان سياسي و جولان آنها در برخي ادارات براي كسب رانت، گفت: از زمان روي كار آمدن اجازه نداده ايم كه برخي از جايگاه خود سوء استفاده كنند و در اين راستا با رانت خواران مبارزه كرده ايم، گرچه مبارزه با رانت خواران تاوان هايي هم دارد اما تا جايي كه بضاعت داشته ايم اجازه نداده ايم كه افراد فضا برايشان فراهم شود و از موقعيت هاي خود سوء استفاده و بهره برداري هاي شخصي كنند.

 
 
 
 
 

 

تعداد بازدید : 20
Powered by DorsaPortal