فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/07/09
فرماندار سلسله: همايش هاي پيشگيري از طلاق در سلسله برگزار مي شود فرماندار سلسله: همايش هاي پيشگيري از طلاق در سلسله برگزار مي شود

فرماندار سلسله گفت: به منظور پيشگيري از طلاق، كاهش و كنترل آن،همايشي به منظور آگاه سازي والديني كه فرزند در آستانه ازدواج دارند در سلسله برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي شريف خسروي در جلسه ثبت وقايع حياتي شهرستان در سالن جلسات فرمانداري، با اشاره به نرخ 25 درصدي طلاق در شهرستان و با تاكيد بر اينكه بايد علل اين طلاق ها واكاوي شوند، اظهار داشت: برگزاري مشاوره هاي قبل از ازدواج ضروري است ضمن آنكه بايد والدين هم آموزش هاي لازم در خصوص پيشگيري از طلاق فرزندان را ببينند

وي با بيان اينكه مهمترين علل طلاق در جامعه فعلي بالا رفتن سطح توقعات خانواده ها و زوجين است، عنوان كردبا بروز مشكلات اقتصادي در جامعه شاهد افزايش آمار طلاق هستيم لذا بايد راهكاري انديشيده شود كه علل وقوع طلاق مرتفع شوند.

خسروي با تاكيد بر لزوم پاي كار بودن دستگاه هاي فرهنگي در اينخصوص، خاطرنشان كرد: اگر نرخ طلاق در جامعه اي بالاتر از نرخ ازدواج باشد براي آن جامعه آفت است لذا بايد بايد با برگزاري همايش‌ها و سمينارها براي جوانان در آستانه ازدواج و والدين، آنها را آگاه كنيم.

وي بيان كردازدواج جوانان و تشكيل خانواده بايد از طريق آموزه‌هاي ديني و اخلاقي در جامعه مطرح شود و كارشناسان مذهبي و ديني بايد بيش از اين به تشكيل خانواده و بيان اهميت آن بپردازند.

رئيس اداره ثبت احوال سلسله نيز در اين جلسه با اشاره به ثبت 310 مورد ازدواج در شش ماهه نخست امسال و كاهش 11 درصدي آن نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته، اظهار داشت: در همين بازه زماني در شهرستان شاهد افزايش 25 درصدي آمار طلاق هستيم كه به دليل آنكه دفترخانه شهر فيروزآباد مربوط به شهرستان خرم آباد است بخشي از اين آمارها به خرم آباد منتقل مي شوند.

احمد اسدي با اشاره به ثبت 669 مورد ولادت در بازه زماني ذكر شده، عنوان كرد: در شش ماهه نخست سال گذشته 747 مورد ولادت براي شهرستان ثبت شده بود.

وي با اشاره به فراواني اسامي دخترانه و پسرانه در شهرستان، گفت: اسامي فاطمه، زهرا و هانا براي نامگذاري دختران و اسامي حسين، اميرحسين و ساميار براي نامگذاري پسران بيشترين فراواني را داشته اند.

عزت الله حاتمي رئيس مركز پزشكي قانوني شهرستان نيز با اشاره به رجوع 818 پرونده در شش ماهه نخست امسال، افزود: يكي از مهمترين مشكلات پزشكي شهرستان سلسله نبود مركز بررسي علت فوت در شهرستان است كه شهروندان را ناگزير به مراجعه به خرم آباد و يا شهرهاي همجوار مي كند.

وي ادامه داد: در صورت فراهم شدن زمين با همكاري خيران و شهرداري الشتر، پزشكي قانوني استان اين آمادگي را دارد كه اعتبار لازم براي ساخت اين مركز را تامين كند.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 34
Powered by DorsaPortal