فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/07/15
فرماندار سلسله: دهياران از تصرف حريم و بستر رودخانه‎ها جلوگيري كنند فرماندار سلسله: دهياران از تصرف حريم و بستر رودخانه‎ها جلوگيري كنند

فرماندار سلسله گفت: به منظور پيشگيري از وقوع هرگونه بحران، دهياران بايستي از تصرف حريم و بستر رودخانهها جلوگيري و مراتب را به بخشداريها اطلاع دهند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي شريف خسروي در همايش توجيهي دهياران شهرستان در سالن همايش هاي فرمانداري با بيان اينكه دهياران بايد بحران ها را در حوزه روستاها جدي بگيرند، اظهار داشت: در اين راستا در صورت لزوم بايد از امكانات بخشداري ها براي رفع مشكلات روستاها استفاده نمايند تا در فصل بارندگي با مشكل مواجه نشوند.

وي با تاكيد بر اطلاع رساني رويدادهاي امنيتي روستاها توسط دهياران، افزود: دهياران بايد هرگونه رويداد امنيتي و وقوع درگيري ها را در حوزه روستاي تحت مديريت خود اطلاع دهند تا اقدامات لازم بكار گرفته شود و هيچگونه حادثه ناگواري روي ندهد.

خسروي، بر پيشگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و خارج از حريم طرح هادي در روستاها، تاكيد كرد و اظهار داشت: اگرچه در برخي روستاها ي سيلزده با هماهنگي بنياد مسكن براي احداث واحدها، حدود پنج هزار متر مربع به حريم طرح هادي افزوده  شده  اما اين به معناي اجازه ساخت و ساز در روستاهاي ديگر نيست و دهياران در اين خصوص بايد مراقبت هاي لازم را بكار گيرند.

وي با اشاره به لزوم مطالعه قوانين مربوط به دهياري توسط دهياران شهرستان، گفت: در صورت مشاهده كم كاري از سوي اين افراد، روستاهاي تحت مديريت آنها تجميع و به دهياران توانمند سپرده خواهد شد.

در اين جلسه بخشدار مركزي شهرستان نيز بر همكاري ادارات با دهياران، پيرامون رفع مشكلات موجود در روستاها تاكيد كرد و خواستار نظارت بيشتر دهياران درخصوص ساخت و سازهاي غيرمجاز و جلوگيري از تصرفات حريم و بستر رودخانه ها و منابع طبيعي شد

 

 
 
 
 
تعداد بازدید : 16
Powered by DorsaPortal