فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/07/17
معاون سياسي فرمانداري سلسله: برگزاري كار‎گاههاي تخصصي پيشگيري از خودكشي درسلسله نياز است معاون سياسي فرمانداري سلسله: برگزاري كار‎گاههاي تخصصي پيشگيري از خودكشي درسلسله نياز است

معاون سياسي فرمانداري سلسله گفت:در راستاي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي، برگزاري كارگاههاي آموزشي باموضوع پيشگيري از خودكشي در اين شهرستان ضروري است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله،آقاي عابدين گراوند در نشست كارگروه اجتماعي و فرهنگي با محوريت پيشگيري از خودكشي در سالن جلسات فرمانداري، افزود: متاسفانه اين پديده ناخوشايند در شهرستان سلسله نيز در سالهاي اخير رواج بيشتري يافته و لازم است دستگاه هاي فرهنگي نظير دانشگاه ها و آموزش و پرورش برنامه هاي پيشگيرانه موثري در اين راستا ارائه دهند.

وي با اشاره به نقش منفي كه مشكلات اقتصادي و تحريم ها مي توانند در افزايش اين پديده داشته باشند، عنوان كرد: مي توانيم با افزايش آستانه تحمل افراد و ايجاد نشاط و اميد در جامعه گرايش به سمت اين پديده را كاهش دهيم.

گراوند با اشاره به بالا بودن آمار خودكشي در غرب كشور نسبت به ساير مناطق، خاطرشان كرد:18 استان در كشور آمار بالاتري نسبت به ساير مناطق دارند كه لرستان هم جزو اين استان ها است.

وي با اشاره به نقش مهم سازمان بهزيستي و اورژانس اجتماعي در پيشگيري از خودكشي افراد، گفت: لازم است كه شبكه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به شناسايي مناطقي كه پراكنش آنها در اين پديده بالا است اقدام نمايد تا برنامه هاي فرهنگي و پيشگيرانه با جديت بيشتري در اين مناطق اجرا شوند و برنامه ريزي موثرتري براي آنها صورت گيرد.

رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان سلسله نيز در اين جلسه با اشاره به شماره تلفن ثابت 3115 و همراه 0663115 مركز خدمات مشاوره تلفني پيشگيري از خودكشي واحد سلامت رواني اجتماعي شبكه بهداشت و درمان شهرستان، اظهار داشت: ميانگين خودكشي در شهرستان 9.33 در 100 هزار نفر نسبت به ميانگين كشوري است كه تقريبا آمار بالايي است.

جواد عموزاده با اشاره به ثبت هفت مورد خودكشي در سال 97 در شهرستان سلسله، افزود: در شش ماهه نخست امسال نيز شش مورد ثبت شده است

وي نداشتن مهارت سازگاري، بيماري افسردگي- رواني، خشم شديد، بيماري جسمي و سوءمصرف موادمخدر را از مهمترين علل اقدام به خودكشي عنوان كرد و گفت: آموزش مهارت هاي زندگي و كنترل خشم از مهمترين مسائلي است كه مي تواند نقش مهمي در جلوگيري از آن داشته باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تعداد بازدید : 20
Powered by DorsaPortal