فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/10/14
فرماندار سلسله: شهرستان سلسله سالانه هفت هزار و 500 تن مرغ گوشتي توليد مي كند فرماندار سلسله:  شهرستان سلسله سالانه هفت هزار و 500 تن مرغ گوشتي توليد مي كند

فرماندار سلسله گفت: شهرستان سلسله با 65 واحد مرغداري فعال، سالانه هفت و هزار و 500 تن مرغ گوشتي توليد و روانه بازارهاي فروش مي كند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، آقاي شريف خسروي در ديدار با مديركل دامپزشكي لرستان در دفتر فراندار، اظهار داشت: سلسله همچنين داراي 320 هزار راس دام سبك و 14 هزار راس دام سنگين است.

وي با اشاره به اينكه دامپروري و پرورش طيور يكي از ظرفيت هاي خوب شهرستان سلسله است، افزود: مهلت لازم جهت رفع مشكلات كشتارگاه صنعتي طيور شهرستان داده شده و مديرعامل كشتارگاه نيز ظرف چند روز آينده مشكلات بهداشتي و زيست محيطي آن را برطرف خواهد كرد.

خسروي با اشاره به اينكه كشتارگاه صنعتي طيور شهرستان توان كشتار 2 هزار قطعه مرغ را در هر ساعت دارد، عنوان كرد: فعاليت كشتارگاه طيور شهرستان، منجر اشتغالزايي و افزايش توليد و توسعه ظرفيت گوشت سفيد شهرستان خواهد داشت.

وي با تاكيد بر اينكه موضوع بهداشت و سلامت مردم از اهميت بسياري برخوردار است، ادامه داد: در اين راستا، كشتارگاه دام شهرستان را نيز تعطيل و ملزم به رفع مشكلات بهداشتي آن كرده ايم.

وي همچنين با تاكيد بر لزوم نظارت بيشتر شبكه دامپزشكي بر داروخانه هاي فيروزآباد و الشتر، خواستار پيگيري مشكل دامدار ي كه به دليل تجويز داروي نئومايسين 32 راس از دامهايش دچار اتلاف شده بودند، گرديد.

 

مديركل دامپزشكي لرستان نيز در اين ديدار با اشاره به كشتارگاه صنعتي طيور شهرستان سلسله، اظهار داشت: اين كشتارگاه 40 نفر اشتغالزايي مستقيم و غيرمستقيم دارد و با رفع مشكلات بهداشتي آن، پلاستيك بسته بندي با برند شهرستان و افزايش قلاب هاي آويز لاشه مرغ به 2 هزار عدد، مي تواند در صادرات مرغ شهرستان و معرفي آن به بازارهاي فروش نقش فوق العاده اي داشته باشد.

زينب محمدخاني با اشاره به بافت عشايري لرستان و سنتي و نيمه صنعتي بودن واحدهاي دامداري آن، افزود: در يك افق كلي، كشور درگير بيماري هاي زيادي در حوزه دام است و تاكيداتي كه درخصوص رفع مشكلات كشتارگاه ها صورت مي گيرد در راستاي حمايت از صنعت توليد گوشت كشور و رونق توليد و توجه به سلامت مردم است.

 
 
 
 
تعداد بازدید : 61
Powered by DorsaPortal