فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/10/19
استاندار لرستان از مجتمع پرورش ماهي دوآب سلسله بازديد كرد استاندار لرستان از مجتمع پرورش ماهي دوآب سلسله بازديد كرد

سيد موسي خادمي استاندار لرستان روز پنجشنبه از مجتمع پرورش ماهي دوآب شهرستان سلسله بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، ظرفيت توليد پرورش ماهي دوآب شهرستان سلسله سالانه يكهزارو 500تن ماهي پروراي مي باشد كه در زميني به مساحت 13هكتار با 200  استخر هشت وجهي واقع مي باشد.

140  استخر آن با 25ميليارد تومان سرمايه گذاري احداث شده كه از اين مبلغ هشت ميليارد آن تسهيلات توسط سازمان جهاد كشاورزي و 16 ميلياردو 400 ميليون تومان آورده بخش خصوصي مي باشد.

با بهره برداري از اين مجتمع 70نفر مستقيم و 120نفر غيرمستقيم اشتغالزايي شده است.

اين مجتمع اولين مجتمع مكانيزه ماهيان سردآبي كشور است.

شهرستان سلسله با توليد سالانه حدود چهار هزار تن ماهي در سال، رتبه سوم لرستان را در زمينه توليد ماهيان سردآبي به خود اختصاص داده است.

اين شهرستان همچنين ظرفيت بي نظيري در تكثير دارد و در اين بخش نيز داراي رتبه نخست استان بوده و تمامي اين پتانسيل ها دليلي براستعداد فوق العاده شهرستان سلسله در بخش شيلات است.

هم اكنون سرانه مصرف ماهي دركشور بيش از10 كيلوگرم است ولي اين ميزان در شهرستان سلسله 6.9 كيلوگرم يعني كمتر از سرانه است.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، حضور در مزار شهداي گمنام شهرستان و غباروبي و عطرافشاني مزار شهدا و بازديد از طرح در حال احداث مصلاي شهرستان از ديگر برنامه هاي سفر استاندار به شهرستان سلسله بود.
دامام جمعه الشتر، فرماندار سلسله، رئيس دادگستري سلسله و جمعي از مديران كل و مديران شهرستاني استاندار لرستان را در اين سفر همراهي ميكردند.
 
 
 
 

 

 
 
 
تعداد بازدید : 85
Powered by DorsaPortal