فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/10/19
استاندار لرستان در سلسله مطرح كرد؛ حجم سد معشوره به 270ميليون مترمكعب افزايش مي يابد استاندار لرستان در سلسله مطرح كرد؛ حجم سد معشوره به 270ميليون مترمكعب افزايش مي يابد

استاندار لرستان گفت: حجم سد معشوره به 270ميليون مترمكعب افزايش مي يابد و در اين راستا منتظر تاييد نهايي وزارت نيرو هستيم.

 سيد موسي خادمي در حاشيه سفر خود به شهرستان سلسله در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سد معشوره در سال هاي گذشته مشكلات خاصي داشت و با تلاش زياد منابع آن تعيين شد اما اعتبار اختصاص يافته با اعتبارات مورد نياز طرح عدد بسيار ناچيزي است

وي  با اشاره به اينكه تخصيص آب سد معشوره 100ميليون مترمكعب است گفت: اميدواريم با تاييد نهايي وزارت نيرو ظرفيت اين سد به حدود 270ميليون مترمكعب افزايش يابد.

وي بيان كرد: به منظور كنترل سيلاب در لرستان  قرار است 300تا 400 ميليون مترمكعب به حجم سد معشوره اختصاص يابد كه در صورت محقق شدن آن، طراحي سد تغيير مي كند و تا نهايي شدن آن نمي توانيم هيچ اقدامي براي روستاهاي اطراف انجام دهيم.

وي اضافه كرد: وزارت نيرو قصد دارد قبل از ساخت، مشكلاتي از قبيل تملك روستاييان را برطرف كند.

استاندار لرستان اضافه كرد: با وزارت نيرو بايد براي حجم سد توافق كنيم تا زمان اجراي آن مشخص شود، اما امكان ساخت باتوجه به اعتبارات محدود دولت زمانبر است اين در حاليست كه تخصيص آب براي آينده لرستان مفيد خواهد بود.

كارشناسان معتقدند سد معشوره در كوهدشت با توجه به ضرورت كنترل سيلاب هاي فصلي ايجاد مي شود و به صورت تنظيم شده آب را در اختيار كشاورزان قرار خواهد داد.

لرستان از استان هاي پر آب كشور است اما به دليل نبود سدهاي كافي هر سال 13 ميليارد مترمكعب آب بدون استفاده از استان خارج مي ‌شود.

تعداد بازدید : 48
Powered by DorsaPortal