نماینده مجلس:

۴۶۰ کیلومتر از راه‌های سلسله و دلفان خاکی است

 

 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی دلفان و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های سلسله خاکی است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، آقای یحیی ابراهیمی در جلسه بررسی رفع موانع زیرساختی شهرستان های سلسله و دلفان اظهار داشت: تنها هفت کیلومتر از چهار خطه  ۱۵ کیلومتری فیروزآباد - الشتر طی ۱۰ سال گذشته اجرا شده است.

وی ادامه داد: پل کاکارضا سلسله نیز قرار بود شهریورماه امسال به بهره‌برداری برسد و اکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این پذیرفتنی نیست.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر به حوزه راهداری این۲ شهرستان شد و افزود: نصب روشنایی و نیوجرسی در مسیرهای ضروری و سهمیه قیر رایگان نیز محقق نشده است.

ابراهیمی اضافه کرد: در شهرستان‌های سلسله و دلفان یک کارخانه بزرگ وجود ندارد و بسیاری از جوانان جویای کار این شهرها مجبور به مهاجرت می شوند.

وی با بیان اینکه لرستان سومین استان پرباران کشور با بیش از ۶۰ درصد اراضی دیم است عنوان کرد: آب سد معشوره از رواناب های سلسله و دلفان تامین می شود و این ۲ شهرستان یک درصد تخصیص هم نداشتند که با پیگیری های انجام شده، حق آنها مطالبه و محقق شد.

وی تصریح کرد: شهرستان های سلسله و دلفان به نسبت زیرساخت ها، محرومیت بسیاری دارند و ریشه این توسعه نیافتگی در وهله اول خود ما هستیم چراکه مادامی برآیند فکری ما بر اساس طایفه گرایی و اهداف سیاسی باشد نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

ابراهیمی ادامه داد: مشکلات بسیاری در حوزه های مختلف لرستان وجود دارد که در شهرستان‌های سلسله و به ویژه دلفان مشهودتر است.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین مطالبه اصلی ما در لرستان پیگیری اعتبارات سیل ۹۸ است افزود: برخی از زیرساخت های تخریب شده از این حادثه تاکنون بازسازی نشده است که باید ردیف خاصی در جدول بودجه هر سال برای تکمیل آنها داشته باشیم. 

 ابراهیمی ادامه داد: کوتاهترین مسیر برای ریشه‌کنی بیکاری و شکوفایی اقتصاد، بخش کشاورزی است بنابراین تغییر الگوی کشت بر اساس میزان آب موجود به منظور افزایش بهره‌وری و کاهش بیکاری یکی از مهمترین سیاست هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

سلسله با مرکز الشتر و دلفان با مرکز نورآباد و حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۲ شهرستان لرستان هستند که یک حوزه انتخابیه محسوب می شوند.

 

 

b_300_0_16777215_00_images_cvunk.jpg 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید