فرماندار سلسله گفت: باید نسبت به مسائل فرهنگی و هنری نگاه بومی داشته باشیم و مشکلات باید با ظرفیت‌های موجود شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، آقای مسلم مرادی در نشست با هنرمندان حوزه های مختلف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون فرهنگ، و اهمیت و ضرورت هنر، اظهار داشت: مقام معظم رهبری می فرماید" فرهنگ مانند هوایی است که تنفس می کنیم" که اگر این هوا کثیف باشد ریه هایمان از بین می رود و اگر تمیز باشد زندگی سالمی خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اهمیت رفع مشکلات فرهنگی پیش از مشکلات اقتصادی، افزود: همه مشکلات ما ریشه در فرهنگ دارد، فرهنگ مردم لرستان و به خصوص شهرستان سلسله فرهنگ بی نظیری است که باید روز به روز آن را توسعه دهیم.

مرادی با اشاره به توهینی که به امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) شد،  بیان کرد: هنر باید به مقابله بیاید چرا که ما با سلاح نمی توانیم به جنگ نرم برویم که خوشبختانه در این رابطه حرکت‌ها و موج هایی آغاز شد که نشان از اهمیت هنر و جایگاه هنرمند دارد.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه باید نسبت به مسائل فرهنگی و هنری نگاه بومی داشته باشیم، تصریح کرد: ما باید از ظرفیت های خودمان برای حل مشکلات موجود بهره بگیریم و در این راه نیاز است که همه به یکدیگر کمک کنیم.

وی با اشاره به انتخاب یک نفر از سوی جامعه هنرمندان شهرستان برای عضویت در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گفت: مناطق محروم ما نیاز به انجام کارهای هنری جهادی دارند که پیشنهاد می کنیم در این راستا ظرفیت های هنری خود را برای انجام کارهای مفید در این مناطق بکار بگیرید.

وی ادامه داد: باید هنرهای خود را از طریق حضور در میان مردم مناطق مختلف به آنها معرفی کنید.

فرماندار سلسله با اشاره به نگران کننده بودن ساخت سالن همایش مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان، گفت: در این باره رایزنی های لازم با اداره کل ارشاد اسلامی استان انجام شده و به زودی پیگیری های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

مرادی با تاکید بر لزوم تعریف چارچوب برای انجام کارهای هنری، افزود: باید در انجام کارهایمان حد و حدودی مشخص کنیم چرا که هنر سلاح برنده ۲ لبه ای است که اگر به خوبی از آن بهره نبریم می تواند آسیب زا باشد.

وی با اشاره به مردود بودن نگاه ابزاری به هنر، بیان کرد: هنر نقش اصلی را ایفا می کند و باید فرهنگ بتواند صدای خود را به گوش مردم برساند.

مرادی گفت: سرپرست اداره ارشاد اسلامی شهرستان باید ظرف روزهای آینده معرفی شود و انتظار می رود که اداره کل ارشاد اسلامی فردی با ویژگی های فرهنگ به ما معرفی کنند و چنانچه فردی ضعیف باشد باید جوابگو باشند.

 

b_300_0_16777215_00_images_oooooooooooooo.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید