جاری‌شدن بارش‌های سیل‌آسا خسارات مالی فراوانی را برای روستای پرسک شهرستان سلسله در پی داشته‌است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، آقای مسلم مرادی فرماندار سلسله اظهار داشت: روستاهای پرسک علیا، سفلی و کانال داخل روستا در دهستان هنام شب گذشته با ورود سامانه بارشی فعال از ساعت ۲ بامداد به ارتفاعات شرق الشتر دچار آب‌گرفتگی شدید و سیلاب شد.

وی افزود: تیم ستاد بحران شهرستان سلسله بلافاصله با دریافت خبر آب‌گرفتگی روستاهای سیل‌زده در منطقه مستقر و با تمام امکانات برای مدیریت سیلاب وارد عمل شد.

فرماندار سلسله با اشاره به ارسال تیمی از راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان به کمک تیم ستاد بحران این شهرستان عنوان کرد: منازل مسکونی حدود ۳۰ خانوار از روستا دچار آب‌گرفتگی شده بود که با کمک جمعیت هلال‌احمر سلسله امدادرسانی شدند.

وی با بیان تخریب سه مزرعه پرورش ماهی در منطقه هنام به‌دنبال سیلاب بامداد امروز بیان کرد: احشام، باغات و مزارع کشاورزی اهالی و محصولات برداشت‌شده کشاورزان همچون کاه، یونجه، گندم و جو دچار خسارت شده‌است و در حال جمع‌آوری و برآورد خسارات هستیم.

مرادی با اشاره به اینکه نیروهای امدادی هم‌اکنون در منطقه گرفتار سیل الشتر مستقر هستند، گفت: همچنین ستاد بحران این شهرستان با حضور اعضای شورای اداری و تأمین در ساختمان دهیاری روستا برای برآورد خسارات تشکیل شده است.

 

b_300_0_16777215_00_images_ggggggggggggggg.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید