مناسب سازی در اجرای طرح های هادی روستاهای سلسله رعایت شود

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری سلسله گفت: انجام مناسب سازی تنها مختص شهر نیست بلکه باید در اجرای طرح های هادی روستاهای شهرستان نیز رعایت شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، خدیجه بهزادیان روز شنبه در جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری، با تاکید بر اینکه همه درخصوص اجرای صحیح مناسب سازی معابر مسئول هستیم، اظهار داشت: باید اداره بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی در اجرای طرح های هادی روستاها، مناسب سازی پیاده روها و طراحی جداول را به گونه ای اجرا نماید که برای معلولان، نابینایان و جانبازان ساکن در این روستاها مشکل ایجاد نشود. 

وی با اشاره به مسئولیت سنگین شهرداری ها در اجرای مناسب سازی معابر شهری، عنوان کرد: الشتر شهر نوسازی است و بافت فرسوده آن کم است، باید مناسب سازی معابر، پارک ها، میادین و سایر فضاهای آن بگونه ای رعایت شود که نیاز به اصلاح مجدد نداشته باشند.

بهزادیان ادامه داد: شرایط باید به گونه‌ای مهیا شود که افراد معلول خود را جدای از سایر اعضای جامعه نبینند و در برقراری ارتباط و انجام امورات خود از بستر و امکانات مناسب برخوردار شوند.

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری سلسله با بیان اینکه معلولان به عنوان عضو جامعه دارای جایگاه و حق استفاده از خدمات و فضاها هستند و نباید مشکلی در این زمینه داشته باشند، افزود: یکی از معضلات و مشکلات اساسی ما همین سدمعبرها هستند که برای افراد سالم نیز سبب مشکل هستند و طبیعی است که افراد معلول در مواجهه با این سدمعبرها با مشکلات بیشتری در تردد روبرو شوند بنابراین ضروری است که شهرداری ها با کمک نیروی انتظامی نسبت به رفع سدمعبرهای شهری اقدام نمایند. 

 

 

b_300_0_16777215_00_images_fder.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید