سرپرست فرمانداری سلسله:

مردم همراهی خود را در کنترل کرونا بیشتر کنند

 

سرپرست فرمانداری سلسله گفت: نقش مردم در پیشگیری و کنترل کرونا انکارناپذیر است، مردم باید همراهی خود را در کنترل بیماری بیشتر کنند تا با بحرانی غیرقابل کنترل مواجه نشویم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، آقای افشین ترکارانی در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به اینکه سلسله یکی از اولین شهرستان هایی بود که در ابتدای شیوع کرونا بلافاصله درگیر این بیماری شد و اکنون نیز در وضعیت قرمز به سر می برد، اظهار داشت: در روزهایی ابتدایی شیوع بیماری، مردم همراهی و همکاری بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشتند و اکنون نیز انتظار می رود همچون روزهای ابتدایی با مسئولان همکاری بیشتری داشته باشند تا بیماری بهتر کنترل شود.

وی با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان با شبکه بهداشت و درمان، ادامه داد: متاسفانه به رغم اعلام هشدارهای لازم به چاپخانه ها در مورد ممنوعیت چاپ اعلامیه های ترحیم و عروسی، باز هم مشاهده می شود که اعلامیه هایی بدون نام ناشر در سطح شهرستان منتشر می شود که اگر این روند ادامه داشته باشد مجبور به پلمب چاپخانه های شهرستان تا اطلاع ثانوی خواهیم بود.

ترکارانی با تاکید بر لزوم فعال شدن گشت سلامت با همکاری بسیج و نیروی انتظامی شهرستان، عنوان کرد: به دلیل عدم رعایت برخی از شهروندان و اصرار بر حضور در مراسمات عزاداری و پرخطر بودن حضور در چنین تجمعاتی، لازم است که مسیرهای ورودی آرامستان های شهر مسدود شود و در مورد آرامستان های روستاها، مردم همکاری داشته و خاکسپاری ها تنها با حضور خانواده معزا صورت گیرد.

وی با اشاره به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی، افزود: این امر تنها مختص شهرستان سلسله نیست اما ستاد تنظیم بازار شهرستان باید حضور جدی تری در سطح بازار داشته و در صورت مشاهده مواردی از احتکار یا گرانی به صورت قاطع با متخلفان برخورد نماید. 

وی با بیان اینکه کرونا پیر و جوان نمی شناسد، افزود: لازم است که رسانه ها و کانال های خبری در فضای مجازی همچون روزهای ابتدایی شیوع ویروس با مسئولان همکاری کنند و مردم را متوجه نمایند که سلامت آنها در خطر است.

سرپرست فرمانداری سلسله با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک از سوی کارمندان و ارباب رجوع ادارات، خاطرنشان کرد: تا اطلاع ثانوی مدارس تعطیل بوده و آموزش دانش آموزان از طریق شبکه شاد و برنامه های شبکه آموزش خواهد بود.

وی گریزی هم به فضای مجازی شهرستان زد و گفت: متاسفانه نابسامانی هایی در فضای مجازی شهرستان مشاهده می شود، برخی افراد با هدف تخریب اقدام به ایجاد کانال هایی می کنند که به زودی شناسایی و به اطلاع عموم خواهد رسید. 

 

 

b_300_0_16777215_00_images_gred.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید