برگزاري جلسه شوراي اداري شهرستان سلسله
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، جلسه شوراي اداري شهرستان به رياست فرماندار و با حضور سپهوند رئيس محترم دفتر هيات نظارت بر انتخابات استان لرستان، حجت الاسلام صالحي امام جمعه موقت شهرستان و اعضاي محترم شوراي اداري در محل فرمانداري برگزار گرديد...

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، جلسه شوراي اداري شهرستان به رياست فرماندار و با حضور سپهوند رئيس محترم دفتر هيات نظارت بر انتخابات استان لرستان، حجت الاسلام صالحي امام جمعه موقت شهرستان و اعضاي محترم شوراي اداري در محل فرمانداري برگزار گرديد. در ابتداي اين جلسه، حجت الاسلام صالحي امام جمعه موقت شهرستان در سخناني بيان داشتند: مردم ايران از هوشياري و بصيرت بالايي برخوردارند و ملت آزادي خواه و ظلم ستيز ايران در روز 13 آبان با حضور پرشور خود صحنه ديگري از مبارزه با استكبار جهاني را رقم زدند. وي در ادامه با تاكيد بر پيروي از سيره ائمه اطهار، به دو ويژگي از امام سجاد(ع) اشاره و تصريح كردند: پيروي از سبك و سيره امامان عامل سعادت دنيوي و اخروي است لذا بايد اين دو ويژگي را سرلوحه كار خود قرار دهيم. امام جمعه موقت الشتر، يكي از اين ويژگي ها را بحث كرامت و احترام به انسان ها دانستند كه آن حضرت در حد اعلا آن را رعايت مي كردند و ويژگي دوم را بحث تواضع عنوان نمودند كه در راه رفتن هم بايد رعايت شود و در ادامه افزودند: ما بايد با درس گرفتن از اين اخلاق نيكو، به كرامت انسان ها احترام بگذاريم و با تواضع سبب رضايت‏‏‏‏مندي مردم شويم.

در ادامه، سپهوند رئيس محترم دفتر هيات نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان استان لرستان، در سخناني با اشاره به راهپيمايي 13 آبان افزود: مردم ايران با بصيرت، دشمن شناسي، تبعيت از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و با حضور حماسي خود در اين راهپيمايي به استكبار جهاني نشان دادند كه همچنان بر سر اصول و آرمان هاي خود در اين زمينه هستند. سپهوند در ادامه اظهار داشت: آمريكايي ها منتظر نتيجه انتخابات هستند و براي تحت تاثير قرار دادن مردم جهت مايوس نمودن آنان در حال برنامه ريزي مي باشند. رئيس دفتر هيات نظارت بر انتخابات استان در ادامه، با بيان اين خبر كه كمتر از 40 روز ديگر تا شروع ثبت نام كانديداها در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان باقي مانده است افزود: روزهاي 26 و 28 آذرماه 94 زمان شروع ثبت نام از كانديداهاست و فرمانداران محترم بايد در اين خصوص برنامه ريزي لازم را انجام دهند. وي در ادامه، وظيفه مسئولين را سنگين توصيف كرد و بيان داشت: انتخابات را بايد به نحوي برگزار كنيم كه آحاد مردم احساس رضايت كنند و با همدلي و همزباني قانون انتخابات را اجرايي و احساس دوستي و برادري را در بين مردم به وجود آوريم. سپهوند در پايان افزود: بر اساس قانون رسيدگي به صلاحيت ها بر عهده شوراي نگهبان است و اين شورا بدون متاثر شدن از فضاسازي هاي سياسي و در كمال بي طرفي كانديداهايي را كه مشكل سياسي، اخلاقي و اقتصادي نداشته باشند را تاييد خواهد نمود. در اين جلسه، آقاي نورمحمدي به عنوان مسئول هيات نظارت بر انتخابات شهرستان و آقاي عبدالرضا حسنوند به عنوان عضو هيات نظارت شهرستان معرفي شدند.

مهندس فلاح نژاد فرماندار در ادامه جلسه، با خير مقدم به حاضرين در جلسه و خير مقدم به آقاي سپهوند رئيس محترم دفتر هيات نظارت بر انتخابات استان لرستان، در سخناني از حضور پرشور و حماسي مردم در راهپيمايي 13 آبان تشكر  كردند. فرماندار افزودند: اين روز يادگار حضرت امام(ره) است كه در تقويم جمهوري اسلامي به عنوان روز مبارزه با استكبار نام گذاري شده است و ملت فهيم ايران با حضور پرشور خود نشان دادند، مبارزه با استكبار محدود به زمان خاصي نيست و مردم با تاسي از قيام امام حسين(ع) در هر برهه اي از زمان فرياد ظلم و استكبار ستيزي را سر مي دهند. مهندس فلاح نژاد در ادامه، به انتخابات اسفندماه مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري اشاره و تصريح كردند: انتخابات و حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي راي يكي از مولفه هاي قدرت نظام جمهوري اسلامي است و دشمن سعي دارد با برنامه ريزي و مايوس كردن مردم، از حضور گسترده آنان در انتخابات جلوگيري نمايد كه با حضور گسترده مردم بار ديگر طعم تلخ شكست را خواهد چشيد. نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله بيان داشتند: صندوق هاي راي، ميزان مشاركت و آرايي كه مردم در اين صندوق ها مي ريزند نشان دهنده شعور سياسي، اجتماعي و فرهنگي ملت هاست و تصريح كردند: مردم سالاري ديني يكي از دستاوردهاي نظام است و مردم هوشيار و با بصيرت ايران با حضور پرنگ خود و با انتخاب افراد اصلح همواره نشان داده اند كه از بينش و بصيرت بالايي برخوردارند. فرماندار در ادامه اظهار داشتند: در بعد خارجي با حضور در پاي صندوق هاي راي قدرت خود را به دنيا اعلام مي كنيم و اگر دشمنان در اين خصوص تشخيص دهند كه مي توانند با برنامه ريزي و توطئه چيني كاري از پيش ببرند، لحظه اي درنگ نخواهند كرد و بايد در اين زمينه با هوشياري اقدام نماييم. مهندس فلاح نژاد، با بيان اينكه شهرستان سلسله بر اساس سرشماري سال 90 داراي 73145 نفر جمعيت است كه از دو بخش مركزي و بخش فيروزآباد تشكيل شده است افزودند: در انتخابات گذشته در شهرستان سلسله 78 شعبه ثابت و سيار داشته ايم كه در اين بين 57 شعبه در بخش مركزي و 21شعبه در بخش فيروزآباد مستقر بوده اند و در انتخابات آينده وجود چند شعبه ديگر در شهرستان سلسله لازم است. مهندس فلاح نژاد در پايان، با اشاره به اينكه در انتخابات آينده دو اصل مهم حضور حداكثري مردم كه نشان دهنده قدرت و وحدت ايران است و سلامت انتخابات و تضمين آن سرلوحه كار مسئولين است بيان داشتند: آموزه هاي ديني ما عدالت را توصيه مي كند و بايد با رعايت عدالت به سلامت انتخابات فكر كنيم و با شفافيت و در كمال بي طرفي زمينه حضور حداكثري مردم را فراهم نماييم.

در پايان اين جلسه، روساي محترم ادارات راه و شهرسازي و اداره گاز، گزارشي از عملكرد دستگاه خود را ارائه نمودند و ضمن تشريح وضعيت دستگاه تحت نظر خود، مشكلات موجود در امر خدمت رساني به مردم را بيان و به سوالات جمع آوري شده از مردم و كارشناسان اين حوزه پاسخ دادند.

 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1394/08/16
تعداد بازدید:
47
منبع:
Powered by DorsaPortal