فرمانداری شهرستان سلسله
اخبار
1398/11/20
در ايام الله دهه مبارك فجر در سلسله، معاون عمراني استاندار لرستان: يك هزار ميليارد تومان طرح در دهه مبارك فجر در لرستان بهره برداري مي‌شود در ايام الله دهه مبارك فجر در سلسله، معاون عمراني استاندار لرستان: يك هزار ميليارد تومان طرح در دهه مبارك فجر در لرستان بهره برداري مي‌شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سلسله، گودرز اميري روز شنبه در آيين بهره برداري از 2 واحد انبار پايگاه امداد و نجات جاده اي شهيد دكامي شهرستان سلسله، اظهار داشت: بخش اعظم اين طرح ها، بازسازي نقاط آسيب ديده از سيل است.

وي با اشاره به ساخت 35 هزار واحد مسكوني در لرستان، بيان كرد: 21 هزار واحد از اين مجموع، واحدهاي تعميري و 13 هزار واحد نيز احداثي است كه واحدهاي تعميري تكميل و آماده بهره برداري بوده و 6 هزار واحد احداثي نيز آماده و 10 هزار واحد نيز تا شب عيد آماده خواهد شد و حدود سه هزار واحد ديگر نيز تا پايان فروردين ماه تكميل و بهره برداري خواهند شد.

اميري با اشاره به ركورد زدن لرستان در بخش مسكن، اضافه كرد: لرستان در تامين زمين و جابجايي روستاهاي خسارت ديده از سيل ركورد بي نظيري را در كشور از خود به جاي گذاشت.

وي با اشاره به خسارت هاي بخش كشاورزي، ادامه داد: در بخش كشاورزي 100 ميليارد تومان بلاعوض و 130 ميليارد تومان نيز در قالب تسهيلات به بانك ها معرفي شدند و اگر پروژه اي از طرف پژوهشگاه فضايي باز هم تاييد شود اين آمادگي وجود دارد كه به بانك معرفي شود.

اميري يادآور شد: بالغ بر 4 هزار و 500 ميليارد تومان خسارت در قالب كمك هاي بلاعوض و تسهيلات در اوضوع مشكلات مالي و كمبود منابعي كه در كشور وجود دارد واقعا بي نظير است.

وي افزود: برغم اين جبران خسارت ها، هنوز در بخش راه و مهندسي رودخانه ها به اعتبار نياز داريم تا به وضعيت مطلوب برسيم.

خزانه دار جمعيت هلال احمر كشور نيز با اشاره به خالي شدن انبارهاي هلال احمر به دليل سيل اخير، اظهار داشت: بخشي از نيازها همچون پتو، چادر و موكت تامين شده اما هنوز در بخش موادغذايي و اقلام زيستي مشكل داريم كه بايد براي حوادث احتمالي تامين كنيم.

سيد حسين دشتي با اشاره به اينكه بيش از 70 ميليارد تومان بريا شارژ مجدد انبارها خريد شده است، عنوان كرد: وظيفه هلال احمر اين است كه اقلام مورد نياز را تامين كند چرا كه در حوادث احتمالي هميشه آماده ترين ارگان بايد جمعيت هلال احمر باشد.

شريف خسروي فرماندار سلسله نيز گفت: در سيلاب اخير تلاش كرديم كه هيچ اقلامي خارج از نياز توزيع نشود و در واقع نگاه ملي به منابع هلال احمر داشتيم.

 
 
 

·                         

 

 
تعداد بازدید : 200
Powered by DorsaPortal