معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سلسله گفت:‌ وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان حاد شده است و برای ارائه خدمات به بیماران، نیازمند ایجاد بیمارستان صحرایی هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله،آقای روح الله زمانیان در جلسه ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: بر اساس آمار رسمی، شهرستان سلسله بیشترین بیمار کرونایی را لرستان دارد و درخواست راه اندازی بیمارستان صحرایی بیانگر اوج شرایط نامطلوب است.

وی تصریح کرد: بنابراین انتظار می رود در وهله اول مسوولان و سپس مردم شهرستان بیشتر پای کار باشند تا از موج پنجم بیماری عبور کنیم و شاهد مرگ و میر افراد بیشتری نباشیم.

وی گفت: باوجود برگزاری جلسات فراوان و مصوبات متعدد ستاد مدیریت کرونا اما همچنان موضوع و چالش جدی، شیوع این ویروس است که یکی از دلایل متعدد این امر این است که برخی شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ شده بومی منطقه نیست و کارایی لازم را ندارد.

زمانیان با گلایه از کم کاری مدیران عضو ستاد مدیریت کرونا در اجرایی کردن مصوبات ستاد، عنوان کرد: بخشی از موضوع کنترل نشدن و همه گیری بیماری هم مردم هستند که هرچند از ابتدای شیوع ویروس، بسیاری از آنان باوجود اوضاع معیشتی نامناسب و ضرر اقتصادی، همکاری و همراهی خوبی با ستاد مدیریت کرونا داشته اند اما همچنان عده اندکی تمایل دارند همه امور طبق روال گذشته باشد و در مهمانی ها، مراسم و عزاداری ها حضور دارند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان سلسله نیز با اشاره به اینکه بیمارستان شهرستان ظرفیت پذیرش بیمار جدید را ندارد، اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ بیمار کرونایی روزانه در مراکز درمانی شهرستان زیر نظر این شبکه ویزیت می شوند.

دکتر کرم حسین حسنوند افزود: اکنون ۷۸ بیمار کرونایی در بیمارستان شهر الشتر بستری دائم هستند و روزانه ۱۲۰ بیمار ( بستری موقت) نیز در بخش سرپایی داروهای خود را دریافت و روز بعد دوباره مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: ظرف ۱۰ روز گذشته یکهزار و ۴۰۰ مورد سی تی اسکن از بیماران کرونایی در سلسله انجام شده، تعداد تخت های بیمارستان از ۵۰ به ۹۰ تخت افزایش یافته است و اکنون تمامی بخش های مختلف در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد.

b_300_0_16777215_00_images_edftrg.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید