وزیر صمت از محل احداث کارخانه استیل کورد شهرستان سلسله با سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و فولاد مبارکه، در زمینی به مساحت ۵ هکتار و زمینه تولید ۱۵۰۰۰تن استیل کورد با حضور استاندار لرستان، نماینده سلسله و دلفان در مجلس، فرماندار  بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت جهت بازدید از محل احداث یک کارخانه استیل کورد در شهرستان سلسله به استان لرستان سفر کرد.

 طرح احداث کارخانه استیل کورد شهرستان سلسله با سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و فولاد مبارکه، در زمینی به مساحت ۵ هکتار و زمینه تولید ۱۵۰۰۰تن استیل کورد(سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال ) را فراهم خواهد نمود.

با راه اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

با احداث این مجموعه صنعتی بخش زیادی از نیاز کشور به استیل کرد تامین خواهد شد.

در این شهرستان مشکل تامین آب برق و گاز وجود نداشته و با تامین زمین در شهرک صنعتی مشکل زیست محیطی هم نخواهد داشت و ایجاد اشتغال پایدار نیز خواهد شد.

با توجه به اهمیت تایر به عنوان کالای استراتژیک و کمبود عرضه داخلی ایجاد ظرفیت برای تولید تایر ضرورت جدی بوده که استیل کورد به عنوان ماده اولیه در این محصول به کار می‌رود.

گفتنی است در حال حاضر نیاز کشور استیل کورد حدود ۱۰ هزار تن در سال بوده که دو واحد تولیدی در استان‌های ایلام و زنجان موجود می باشند که مجموعاً حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌نمایند و بخش زیادی از این نیاز از خارج کشور وارد می‌شود، لذا با توجه به طرح‌های در دست احداث کشور که دو واحد آن یعنی لاستیک سازی نیکرو گسترش خرم‌آباد و بارز الیگودرز در لرستان است، ضمن ایجاد زنجیره تولید در استان نیاز آتی کشور که حدود ۱۵ هزار تن در سال است نیز تامین خواهد شد.

b_300_0_16777215_00_images_aaaaaaaaaaaaawwqqss.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید